У пресрелізі SIPRI повідомляється, що обсяг міжнародних передач основних видів зброї протягом п'ятирічного періоду 2015-19 років збільшилися на 5,5% порівняно з 2010–14 роками.
Топ-25 країн-експортерів озброєнь
Найбільш значне зростання експорту зброї відмічається у США та Франції. Україна в рейтингу експортерів на 12 позиції.
Читати також: ТОП-2019: рейтинг компаній оборонної промисловості України
Експорт основного озброєння із США збільшився на 23 відсотки, збільшивши частку Сполучених Штатів в загальному світовому експорті зброї до 36 відсотків. У 2015-19 роках експорт зброї США був на 76% більший, ніж у другого за величиною експортера зброї – Росії. Американське озброєння експортувалось до 96 країн.
«Половина зброї зі США за останні п’ять років вирушила на Близький Схід, і половина – до Саудівської Аравії», – каже Пітер Д. Веземан, старший науковий співробітник SIPRI. «Водночас зростав попит на сучасні американські військові літаки, особливо в Європі, Австралії, Японії та Тайвані».
Читати також: ТОП-100 компаній оборонної промисловості світу 2019 року
Французький експорт озброєння досяг у 2015-19 роках найвищого рівня за будь-який п'ятирічний період з 1990 року і становив 7,9% загального світового експорту озброєнь, що на 72 відсотки більше порівняно з 2010–14. «Французька збройна промисловість користувалася попитом в Єгипті, Катарі та Індії», – каже Дієго Лопес Да Сілва, дослідник SIPRI.
Помітне знизився обсяг експорту російської зброї. Обсяг експорту Російської Федерації зменшився на 18% в порівнянні з 2015–1919 роками. «Росія втратила позиції в Індії – головному імпортері російської зброї, що призвело до різкого скорочення експорту», – говорить Олександра Куїмова, науковий співробітник SIPRI. «Це зменшення не було компенсовано збільшенням експорту російської зброї до Єгипту та Іраку в 2015-19-19 роках».
Топ-40 країн-імпортерів озброєнь
Найбільшим світовим імпортером зброї в 2015-19 роках була Саудівська Аравія. Імпорт основних видів озброєння збільшився на 130 відсотків порівняно з попереднім п'ятирічним періодом і становив 12% світового імпорту озброєння.
Другим найбільшим імпортером озброєння була Індія, її сусід Пакистан займає 11 місце. «Як і в попередні роки, в 2019 році Індія та Пакистан – країни, що мають атомну зброю – атакували один одного за допомогою імпортного звичайного озброєння», – каже Сімон Т. Веземан, старший науковий співробітник SIPRI. «Багато найбільших світових експортерів постачають зброю цим державам протягом десятиліть, часто експортуючи її обом сторонам».