Перший заступник командувача ВМС ЗС України контр-адмірал Андрій Тарасов, в ефірі одеського «7 каналу», розповів про поповнення корабельного складу яке очікують Військово-Морські Сили.
Так, цього року заводом «Ленінська кузня» буде збудовано чотири наступних одиниці з серії малих броньованих артилерійських катерів проекту 58155, шифр «МБАК» (Гюрза-М), два десантно-штурмових катери проекту 58181 (шифр «Кентавр»), а також одне з допоміжних суден - спеціального призначення.
Раніше, у січні, в інтерв'ю для ТРК «Бриз», про збільшення корабельного складу на сім одиниць, повідомляв командувач Військово-Морських Сил віце-адмірал Ігор Воронченко. Крім того, за його словами, цього року очікується розвиток інфраструктури - пунктів базування, сучасної ремонтної майстерні кораблів катерної групи, пунктів постійної дислокації військових частин.
Ще одним з напрямків збільшення вітчизняного військового флоту є отримання кораблів від інших країн. Так, за словами контр-адмірала Андрій Тарасова, на фінішну пряму вийшло обговорення домовленостей щодо передачі 30-метрових (110-foot) патрульних катерів класу «Айленд» (Island) зі складу Берегової охорони США.
Катери цього типу, від США, у минулому році, також отримала Грузія. Берегова охорона США, 30 вересня 2016 року, передала береговій охороні Грузії зняті з озброєння катери «Джефферсон Айленд» (WPB 1340 Jefferson Island) і «Стейтен Айленд» (WPB 1345 Staten Island), що експлуатувалися близько 23 років. Американський уряд також профінансував 10-тижневу підготовку двох грузинських екіпажів для цих катерів.
Катери класу «Айленд» (Island) були побудовані верф'ю Bollinger Shipyards в Локпорті (штат Луїзіана) з 1985 по 1992 роки в кількості 49 одиниць (бортові номери WPB 1301 - WPB 1349). Мають повну водотоннажність 168 т, довжину 110 футів (34 м), сталевий корпус і алюмінієву надбудову. Двохвальна дизельна енергетична установка потужністю 6200 к.с. забезпечує швидкість до 29,5 вуз. Екіпаж складає 16 осіб, автономність п'ять діб. Катери оснащені РЛС AN/SPS-73, моторним човном. Штатне озброєння складається з 25-мм автоматичної артилерійської установки Mk 38 Mod 0 Bushmaster і двох 12,7-мм кулеметів М2НВ.
Про розгляд питання придбання військових кораблів у західних партнерів, нещодавно, ефірі 5 каналу говорив й командувач ВМС:
Повне інтерв'ю першого заступника командувача ВМС ЗСУ контр-адмірала Андрія Тарасова одеському «7 каналу»:«Групи виїжджали. Одна група офіцерів ВМС повернулася, не можу називати країни, бо не маю права, повернулися з за кордону, де позитивно розглянуто вже одне рішення. На вересень ми готуємо другу групу, тобто країни-партнери, ті які нам зараз надають допомогу, це питання розглядають як перспективне», – зазначив Воронченко.
«Україна – транзитна держава, і ми повинні як ВМС забезпечити мирне плавання всіх судів по Чорному морю. І одним тральщиком, тим, який ми забрали, «Генічеськ», ми не зможемо вирішити весь цей спектр роботи. Було розглянуто декілька варіантів, ми прийняли рішення, що за той ресурс, який у нас, є ми будемо здатні придбати собі мінно-тральний комплекс. Теж саме опрацьовується з придбання кораблів прибережної зони», – додав він.
Використані джерела:
Український мілітарний портал
Україна розглядає питання придбання військових кораблів у західних партнерів - Воронченко