Міноборони уніфікує технічні вимоги до дронів

о 12:36
дрони

У Міноборони думають про уніфікацію у сфері дронів та закупівлю комплексних рішень — купуватимуть не лише дрони, а й технічний супровід та навчання персоналу.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

В оборонному відомстві зустрілися з представниками компаній — виробників безпілотних літальних апаратів (БпЛА) для обговорення питань оборонних закупівель та пошуку варіантів покращення процедур, зокрема в частині підвищення прозорості, конкуренції та оперативності.

«Міноборони спрямувало третину оборонного бюджету на технологічну зброю. Оборонні закупівлі сьогодні — це не лише забезпечення потреб ЗСУ. Це також потужний драйвер розвитку українського технологічного сектору, особливо в напрямах БпЛА, РЕБ, ракетних технологій, — зазначив директор Департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський. — Задача закупівельній вертикалі — розбудовувати систему так, щоб вона стимулювала інновації та залучала нових учасників».

Команда Міноборони презентувала на зустрічі зріз структури контрагентів Агенції оборонних закупівель, а також актуальні дані про рівень конкуренції.

Серед завдань на 2025 рік — уніфікація технічних вимог до БпЛА, що має дозволити формувати єдині підходи до оцінки продукції, спростити процедури закупівель та пришвидшити ухвалення рішень. Крім того, уніфікація допоможе масштабувати надійних постачальників.

Також обговорили питання впровадження нових форматів взаємодії з контрагентами. Зокрема, йдеться про можливість закупівлі не лише окремих виробів, а комплексних рішень, які включають навчання, технічний супровід, обслуговування і модернізацію техніки.

Окремо учасники підкреслили, що для стабільного розвитку технологічного оборонного виробництва, необхідно залучити додаткові фінансові ресурси в Україні та за її межами.