
Кабінет Міністрів затвердив Порядок створення та функціонування центрів підготовки громадян до національного спротиву, а також вимоги до їх діяльності.
У підготовці документа брали участь представники Міністерства оборони, Генерального штабу ЗСУ, Сил територіальної оборони, обласних військових адміністрацій, а також громадських і волонтерських організацій.
Згідно із затвердженим порядком, типову програму підготовки затверджуватимуть Сили територіальної оборони ЗСУ, керівників центрів призначатимуть обласні ради за поданням голів обласних військових адміністрацій (ОВА), передусім ветеранів. Контроль й оцінка діяльності центрів покладається на ОВА із щоквартальним звітуванням Міністерству оборони.
Інструктори проходитимуть навчання та сертифікацію у військових закладах вищої освіти.
«Підготовка цивільних громадян до протидії ворогу є невід’ємною складовою нашої обороноздатності та одним із чинників стримування ворога. Це також один із драйверів стійкості та згуртованості суспільства», — наголосила заступниця керівника ОПУ Ірина Верещук.
Відомо, що принаймні у дев'яти областях з початку 2024 року і до сьогодні вже створені обласні центри підготовки громадян до нацспротиву (Київська, Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Львівська, Одеська, Сумська, Харківська та Хмельницька області).

Нагадаємо, що, згідно із законом про основи національного спротиву, основою підготовки громадян до національного спротиву є їх загальновійськова підготовка, яка організовується за територіально-зональним принципом, ґрунтується на засадах високої мотиваційної привабливості та узгоджується з процесом трансформації системи комплектування за призовом відповідно до принципів та найкращих практик держав — членів НАТО.
Загальновійськова підготовка громадян України полягає в опануванні базовими загальновійськовими знаннями, практичними вміннями і навичками та поділяється на початкову і базову підготовку (БЗВП), яка вже організовується Міністерством оборони України.

Ключові напрямки початкової підготовки включають військово-патріотичне виховання, правову освіту, морально-психологічну підготовку, вивчення складових Сил безпеки та оборони, а також практичні навички цивільного захисту та домедичної допомоги.
Читати також: