Центри підготовки громадян до національного спротиву запрацюють у всіх областях

о 16:14
центри підготовки громадян до національного спротиву

Кабінет Міністрів затвердив Порядок створення та функціонування центрів підготовки громадян до національного спротиву, а також вимоги до їх діяльності.

У підготовці документа брали участь представники Міністерства оборони, Генерального штабу ЗСУ, Сил територіальної оборони, обласних військових адміністрацій, а також громадських і волонтерських організацій.

Згідно із затвердженим порядком, типову програму підготовки затверджуватимуть Сили територіальної оборони ЗСУ, керівників центрів призначатимуть обласні ради за поданням голів обласних військових адміністрацій (ОВА), передусім ветеранів. Контроль й оцінка діяльності центрів покладається на ОВА із щоквартальним звітуванням Міністерству оборони.

Інструктори проходитимуть навчання та сертифікацію у військових закладах вищої освіти.

«Підготовка цивільних громадян до протидії ворогу є невід’ємною складовою нашої обороноздатності та одним із чинників стримування ворога. Це також один із драйверів стійкості та згуртованості суспільства», — наголосила заступниця керівника ОПУ Ірина Верещук.

Відомо, що принаймні у дев'яти областях з початку 2024 року і до сьогодні вже створені обласні центри підготовки громадян до нацспротиву (Київська, Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Львівська, Одеська, Сумська, Харківська та Хмельницька області).

центри підготовки громадян до національного спротиву Фото: Закарпатський обласний центр підготовки населення до національного спротиву

Нагадаємо, що, згідно із законом про основи національного спротиву, основою підготовки громадян до національного спротиву є їх загальновійськова підготовка, яка організовується за територіально-зональним принципом, ґрунтується на засадах високої мотиваційної привабливості та узгоджується з процесом трансформації системи комплектування за призовом відповідно до принципів та найкращих практик держав — членів НАТО.

Загальновійськова підготовка громадян України полягає в опануванні базовими загальновійськовими знаннями, практичними вміннями і навичками та поділяється на початкову і базову підготовку (БЗВП), яка вже організовується Міністерством оборони України.

Загальновійськова підготовка громадян

Ключові напрямки початкової підготовки включають військово-патріотичне виховання, правову освіту, морально-психологічну підготовку, вивчення складових Сил безпеки та оборони, а також практичні навички цивільного захисту та домедичної допомоги.