Кращі інструктори, довша підготовка і контроль, — навчальні центри ЗСУ очікують зміни

За доповідь про реальний стан у навчальних центрах звільнено головного інспектора Міноборони, — Безугла

У ЗСУ створять школу інструкторів — єдиний навчальний підрозділ для підготовки інструкторів. БЗПВ збільшать до 45 днів, а також унормують термін адаптації після навчальних центрів.

Про це на брифінгу в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» повідомили представники Головного управління доктрин і підготовки Генерального штабу ЗС України полковники Євген Межевікін та Василь Румак, інформує пресслужба Генштабу.

«Ми також розглядаємо заміщення офіцерських посад викладачів на сержантські. Це підвищить авторитет та престиж сержантського корпусу», — зазначив полковник Євген Межевікін.

Він підкреслив, що Школа інструкторів стане єдиним навчальним підрозділом, який готуватиме інструкторів для всіх Збройних Сил України за однаковими стандартами. Також у Школі планують організувати курси підвищення кваліфікації для діючих інструкторів.

За словами полковника Василя Румака з програми підготовки будуть також вилучені ті частини, які є рудиментарними або не відповідають сьогоднішнім потребам. Крім цього, інструкторів планується звільнити від виконання невластивих обов’язків, аби вони могли повністю зосередитися на навчанні новобранців. Це передбачає виключення з їх діяльності господарських завдань, заходів забезпечення та відряджень, не пов’язаних із підготовкою.

«Натомість інструктори матимуть більше часу на важливі програми, спрямовані на збереження життя військовослужбовців та їхню адаптацію до сучасних бойових умов. Зокрема, це стосується застосування БпЛА, окопного РЕБ, топографії тощо», — зазначив офіцер.

Також анонсовано запровадження ротації інструкторського складу між бойовими частинами та навчальними центрами для постійного обміну досвідом, адже ситуація на полі бою змінюється через застосування нових тактик і технологій.

Президент доручив покращити роботу навчальних центрів

Полковник Євген Межевікін зазначив, що Головне управління доктрин та підготовки ГШ ЗС України (ГУДІП) розробило Програму базової загальновійськової підготовки (БЗВП) з терміном навчання 1,5 місяця, замість 30 днів. Її затвердив начальник Генерального штабу ЗСУ.

«По завершенні пілотного проєкту будуть співставлені та проаналізовані результати підготовки з урахуванням термінів навчання тривалістю 1 та 1,5 місяця, після чого Головнокомандувачу ЗСУ будуть надані пропозиції щодо подальшого удосконалення БЗВП», — зауважив Межевікін.

У межах пілотного проєкту базової загальновійськової підготовки для новобранців після навчання має бути збільшений обов’язковий адаптаційний період у військових частинах. Адже особовий склад, який не готовий, не адаптований, не може якісно виконувати задачі.

«Терміни адаптації унормовані, це 10 діб. Але все залежить від командира підрозділу, від командира військової частини й від обстановки, в якій військова частина виконує бойові задачі. Адаптацію планується збільшити з поетапним залученням військовослужбовця ближче і ближче до переднього краю», — наголосив Межевікін.

Проведення адаптаційного курсу у військових частинах передбачено не лише після БЗВП, а й після фахової підготовки та підготовки сержантів.



Щоб мати можливість залишати коментарі перейдіть на веб-версію