Міноборони знов пообіцяло змінити підхід до забезпечення військових житлом: «Замість багаторічних проєктів будівництва буде запроваджено зрозумілі та прозорі фінансові механізми, фінансову підтримку для отримання житла».
Про це йшлося на презентації Піврічного плану ключових кроків у реформі оборонної інфраструктури, який заступник міністра оборони Станіслав Гайдер представив Раді донорів інституційних реформ за участі представників 25 країн та міжнародних організацій.
До кінця року суттєво скоротять адміністративні структури, які наразі займаються організацією будівництва в Міноборони. А з 1 січня 2025 року закупівлі вторинного житла, модульних конструкцій та устаткування в Міноборони, загалом на кілька мільярдів гривень, передадуть Державному оператору тилу. У результаті очікується істотна економія.
Також вперше в Міноборони буде проведено всеосяжний аудит військових об’єктів незавершеного будівництва, який має зайняти 4-6 місяців. Підсумком має стати стратегічний план управління об’єктами незавершеного будівництва.
Ну, і як вже згадувалось на початку публікації, план передбачає зміну підходів до забезпечення військових житлом. Замість багаторічних проєктів будівництва обіцяють запровадити прозорі фінансові механізми та фінансову підтримку. Концепцію таких змін уже сформовано, розпочалося її обговорення з фінансовими установами, неурядовими організаціями.
Читати також:
Міноборони змінило Інструкцію з організації забезпечення військовослужбовців жилими приміщеннями