Шпиталь сконструйований із шести сталевих бункерів, оснащених системами вентиляції, водопостачання та альтернативними джерелами живлення. Тут можуть надавати допомогу понад 100 пораненим щодоби.
Цей проєкт є першим кроком у рамках масштабної ініціативи, що передбачає будівництво понад 20 таких стабпунктів, повідомляють у Міністерстві оборони України.
Будівництво першого стабпункту реалізовано у співпраці з Групою «Метінвест».
Модульний підземнтй шпиталь складається з таких компонентів: двох бункерів з операційними блоками, двох реанімаційних блоків та модуля відпочинку для медичного персоналу. Він оснащений сучасним медичним обладнанням, включаючи кисневі концентратори, апарати штучної вентиляції легень, кардіомонітори та дефібрилятори.
Підземна конструкція відповідає стандартам польових шпиталів другого ешелону (Role/Echelon 2) за стандартами НАТО і дозволяє стабілізувати поранених та проводити одночасно до чотирьох операцій.
За словами виконуючого обов'язки командира Медичних сил «Схід» Романа Кузєва, новий підземний шпиталь є найкращим із наявних стабілізаційних пунктів і здатен надавати медичну допомогу понад 100 пацієнтам щодоби, рятуючи сотні життів українських військових. «Сподіваюся, що кількість таких об’єктів буде зростати», — додав він.
З метою додаткового захисту стабілізаційний пункт оснащений системами РЕБ.
Загальні інвестиції у проєкт склали понад 20 мільйонів гривень.
Проєкт реалізовується Міноборони у координації з Медичними силами «Схід».
Читати також: