Міноборони готує «автоматичне вручення повісток»

Затверджено повістку з QR-кодом замість печатки ТЦК

ТЦК зможуть більше не друкувати повістки — у Міністерстві оборони розробили функціонал, який допоможе автоматизувати процес вручення повісток військовозобов'язаним.

Про це розповів начальник Управління інформаційних технологій Міністерства оборони Олег Берестовий у DOU Podcast, повідомляє АрміяInform.

«Як зараз відбувається виписання повісток? Їх виписують вручну, роздруковують, і потім стос паперу приходить начальнику ТЦК, який має підписувати їх, ставити печатку, і далі повістки розносять. Це — неефективний процес. Тому ми зробили зараз функціонал, щоб повістку можна було генерувати в реєстрі «Оберіг», підписувати електронним підписом начальника ТЦК і навіть не роздруковувати безпосередньо в ТЦК. Воно буде йти одразу на централізований друк, звідти — на Укрпошту, вона розвозитиме, а в нас буде інформація, де повістка знаходиться: чи вона була доставлена, чи ні, чи десь загублена, скільки часу на доставку пішло тощо», — пояснює Олег Берестовий.

З його слів, процес буде прозорим і «це дозволить мати військово-політичному керівництву релевантнішу інформацію, ніж є зараз».

«Щоб розуміти «воронку», на якому етапі ми знаходимося і що потрібно вирішити, щоб розширити «воронку» вкінці», — акцентує Олег Берестовий.



«У Резерв+ буде функція: як через сканер QR-кода можна буде перевірити чи дійсно начальник ТЦК підписав цю повістку, чи вона законна, валідна, легальна і її ніхто інший не підписав по дорозі до автобусної зупинки. Це функціонал, який дозволить захистити особу як військовозобов’язаного», — додав Берестовий.

Також Олег Берестовий ще раз підкреслив, що повісток в Резерв+ не буде.

«Ми цього не плануємо. У нас беклог розписаний до середини весни — повісток там немає. Але плануємо розробити функціонал, щоби хоч трохи автоматизувати, цивілізувати вручення повісток за допомогою Укрпошти й певних автоматизованих процесів на бекенді», — резюмував начальник Управління ІТ МОУ.



Щоб мати можливість залишати коментарі перейдіть на веб-версію