Україна поставила за мету отримання переваги у повітрі — крім F-16 потрібні ще Mirage, Gripen та Eurofighter

Eurofighter Typhoo

Україна імовірно матиме на озброєнні відразу чотири типи західних винищувачів: американські F-16, французькі Dassault Mirage, шведські Gripen та «євровинищувачі» — Eurofighter Typhoon.

Про плани з масштабування бойової авіації повідомив Рустем Умєров в інтервʼю телеканалу «Рада», в якому розповів про результати року роботи на посаді міністра оборони України.

За його словами ворог використовує близько 300 літаків і стільки ж літаків: «Тому ми пояснюємо своїм партнерам скільки [авіа]бригад або [авіа]крил нам потрібно. І ми також пояснюємо, які платформи нам потрібні, яке озброєння вони повинні мати».

Рустем Умєров пояснив, що минулий рік Україна фокусувалася на підготовці пілотів, розбудові інфраструктури та отриманні літаків, а в цьому році Україна сфокусується як це збільшити на стільки, щоб отримати перевагу над ворогом у повітрі. І за його словами ці процеси вже налагоджені, але потребують масштабування.

«Фокус був на тренуваннях [персоналу], друге — на інфраструктурі й третє — на платформах. Зараз ми вже маємо від партнерів зобов'язання по F-16, зобов'язання по «Міражах», консультації йдуть по «Гріпенах», консультації йдуть по «Єврофайтерах». Це дуже гарний список платформ, і ми обговорюємо, коли вони вже почнуть... Скоро у нас будуть результати, які ми вже будемо анонсувати», — розповів міністр.

Зауважимо, що Швеція вже навіть закуповує запасні частини для винищувачів JAS 39 Gripen, які будуть передаватися Україні. Зокрема для створення умов щодо передачі Повітряним Силам України JAS 39 Gripen на більш пізньому етапі, шведський уряд, у 17-му пакеті допомоги, оголошеному на початку вересня 2024 року, передбачив придбання комплектів запчастин для літаків JAS 39 Gripen на суму приблизно 2,3 мільярда шведських крон.

Нагадаємо, що у серпні 2023 року командувач Повітряних Сил ЗСУ розповів, що для переозброєння української бойової авіації у першу чергу розглядають літак General Dynamics F-16 Fighting Falcon, у другу — шведський Saab JAS 39 Gripen, у третю — британський Eurofighter Typhoon і в четверту — французький Dassault Rafale.



Щоб мати можливість залишати коментарі перейдіть на веб-версію