Ремонт доріг має здійснюватись лише на запит військових, — Роксолана Підласа

Асфальтні закупівлі вже у 10 разів більші, ніж військові

Як стало відомо 20 вересня, проєкт Держбюджету на 2025 рік пропонує направити 43,2 млрд грн дорожній фонд. Проте підвищуючи акцизи на пальне, влада переконувала громадян, що це вимушений крок для потреб фронту.

Згідно з урядовою презентацією, сума включає видатки на утримання автомобільних шляхів та боргові зобовʼязання Агентства відновлення і видатки на фонд внутрішніх водних шляхів.

Виділення коштів на дорожній фонд прокоментувала голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету, народна депутатка Роксолана Підласа у колонці «Економічної правди».

Як громадянка, я не можу погодитись з відновленням Дорожнього фонду (у будь-якій сумі, але аж надто — 43,2 млрд грн). Підвищуючи акцизи на пальне, ми переконували громадян, що це вимушений крок і потреба фронту. Я досі впевнена, що кожна гривня українських платників податків повинна йти на оборону нашої держави, тому що тільки власні ресурси ми можемо використати на ці потреби.

Водночас, пише Підласа, ремонт доріг на запит військових (а такі запити є і багато, в першу чергу вони пов’язані з транспортування поранених і підвезенням боєприпасів) може відбуватись з Резервного фонду з детальним розглядом доцільності ремонту кожної дороги.

Нагадаємо, що безпосередньо перед російським вторгненням на «асфальтні закупівлі» держава витратила у 10 разів більше ніж на військові. Найбільший розрив між фінансуванням доріг й оборони почався зі стартом «Великого будівництва» Володимира Зеленського.

З рештою, у січні 2022 року навіть політики інших держав закликали Україну більше грошей вкладати в оборону, а не в будівництво доріг.



Щоб мати можливість залишати коментарі перейдіть на веб-версію