МОУ кодифікувало вітчизняний піхотний вогнемет

МОУ кодифікувало вітчизняний піхотний вогнемет

У Міністерстві оборони кодифікували та допустили до експлуатації у військах піхотний реактивний вогнемет, розроблений однієї з установ українського оборонного комплексу.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

Це переносна зброя, призначена для ураження вогневих точок противника, легкоброньованої та автомобільної техніки. Також з вогнемета можна знищувати живу силу ворога за укриттями та на відкритій місцевості.

Вогнемет оснащений реактивною гранатою з термобаричною сумішшю. За своєю фугасною дією вибух цієї гранати еквівалентний детонації артилерійському снаряду великого калібру. У місці влучання з’являється шар вогню об’ємом близько п’ятнадцяти кубічних метрів і утворюється область підвищеного тиску. Температура горіння становить майже 2500 градусів. Небезпека для живої сили ворога зберігається на відстані понад півсотні метрів від епіцентру вибуху.

Особливо ефективним є використання вогнемета під час штурмових дій у місті: на ділянках з капітальною забудовою, заглибленими укриттями тощо. Наприклад, ворог, який укрився у цегляному будинку, не матиме шансів на виживання, якщо постріл вогнемета вибухне всередині.

Кодифікований та внесений до штатно-табельного розкладу військових частин зразок ОВТ вітчизняного виробництва дозволено закуповувати за кошти державного бюджету і використовувати у ЗСУ.

Нагадаємо, що з 2017 року на озброєнні ЗСУ вже перебуває вітчизняний 93-мм реактивний піхотний вогнемет РПВ-16, що був розроблений Державним науково-дослідним інститутом хімічних продуктів. Крім того, інститут розробляв два модернізовані варіанти — штурмовий вогнемет РПВ-18 вагою до 8 кг для застосування в умовах міста, а також вогнемет підвищеної дальності й могутності РПВ-20ПДМ (у габаритах РПВ-16) із прицільною дальністю пострілу до 1500 м, який мали оснастити значно потужнішим термобаричним пострілом.



Повномасштабне вторгнення військ російської федерації в Україну розпочалося 24 лютого 2024 року, водночас російська агресія триває понад десять років — з 2014 року. В умовах обмежених ресурсів, Україна намагається балансувати між жорсткою мобілізацією, економічним бронюванням та справедливим механізмом надання відстрочок від призову. Боротьба з бюрократією та корупцією, широке впровадження цифрових рішень у процеси оборонних закупівель, фінансування державних програм, обліку військовозобовʼязаних, рекрутингу та мобілізації, управління бойовими діями та надання соціальних гарантій ветеранам — пріоритети роботи команди Міністерства оборони. Все це має наблизити перемогу України. Проте за різними оцінками війна з росією може тривати ще десять — двадцять років, і одна Україна стільки не витримає, тому вирішальне значення має допомога НАТО та інших країн вільного світу. Тільки разом можна перемогти російський терористичний режим, який вивів воєнні злочини на рівень державної політики. Слава Україні! Героям Слава! Смерть ворогам!