У Міністерстві оборони кодифікували та допустили до експлуатації у військах піхотний реактивний вогнемет, розроблений однієї з установ українського оборонного комплексу.
Про це повідомляє пресслужба Міноборони.
Це переносна зброя, призначена для ураження вогневих точок противника, легкоброньованої та автомобільної техніки. Також з вогнемета можна знищувати живу силу ворога за укриттями та на відкритій місцевості.
Вогнемет оснащений реактивною гранатою з термобаричною сумішшю. За своєю фугасною дією вибух цієї гранати еквівалентний детонації артилерійському снаряду великого калібру. У місці влучання з’являється шар вогню об’ємом близько п’ятнадцяти кубічних метрів і утворюється область підвищеного тиску. Температура горіння становить майже 2500 градусів. Небезпека для живої сили ворога зберігається на відстані понад півсотні метрів від епіцентру вибуху.
Особливо ефективним є використання вогнемета під час штурмових дій у місті: на ділянках з капітальною забудовою, заглибленими укриттями тощо. Наприклад, ворог, який укрився у цегляному будинку, не матиме шансів на виживання, якщо постріл вогнемета вибухне всередині.
Кодифікований та внесений до штатно-табельного розкладу військових частин зразок ОВТ вітчизняного виробництва дозволено закуповувати за кошти державного бюджету і використовувати у ЗСУ.
Нагадаємо, що з 2017 року на озброєнні ЗСУ вже перебуває вітчизняний 93-мм реактивний піхотний вогнемет РПВ-16, що був розроблений Державним науково-дослідним інститутом хімічних продуктів. Крім того, інститут розробляв два модернізовані варіанти — штурмовий вогнемет РПВ-18 вагою до 8 кг для застосування в умовах міста, а також вогнемет підвищеної дальності й могутності РПВ-20ПДМ (у габаритах РПВ-16) із прицільною дальністю пострілу до 1500 м, який мали оснастити значно потужнішим термобаричним пострілом.
Читати також: