Норвегія сприяє закупівлі Чехією снарядів для України

Норвегія сприяє закупівлі Чехією снарядів для України Фото: Aris Messinis/AFP/Getty Images

«Сьогодні ми вирішили додатково внести до 1,6 мільярда норвезьких крон на ініціативу, яку очолює Чехія, щоб якнайшвидше забезпечити Україну такими необхідними артилерійськими боєприпасами», — сказав прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре.

Чехія очолює ініціативу щодо надання Україні до 1 мільйона артилерійських снарядів калібру 155 мм та інших видів артилерійських боєприпасів. Успіх ініціативи полягає в тому, що союзники об’єднують зусилля для фінансування. Норвезька підтримка в розмірі до 1,6 мільярда норвезьких крон гарантує, що ініціатива буде повністю профінансована. Про це йшлося на зустрічі донорів України в Парижі минулого тижня. Про норвезький внесок президенту Чехії Петеру Павелу повідомив прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре під час розмови у четвер вранці.

Раніше уряд Норвегії виділив до 2 мільярдів норвезьких крон на збільшення виробничих потужностей оборонної промисловості Норвегії, з яких 1 мільярд норвезьких крон буде використано на конкретні заходи зі збільшення виробничих потужностей Nammo AS.

«Для норвезького уряду є пріоритетом, щоб норвезька військова підтримка відповідала на першочергові потреби оборони України. Норвегія передала Україні артилерійські боєприпаси калібру 155 мм після початку повномасштабного вторгнення трохи понад два роки тому. Ми передали снаряди з власних запасів та співпрацювали з Данією, щоб зібрати снаряди з обох країн. Україна має нагальну потребу у великій кількості артилерійських снарядів, і ми сподіваємося, що підтримка Норвегією та Європою ініціативи Чехії допоможе Україні якомога швидше отримати велику кількість нових боєприпасів», — сказав міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам.



Повномасштабне вторгнення військ російської федерації в Україну розпочалося 24 лютого 2024 року, водночас російська агресія триває понад десять років — з 2014 року. В умовах обмежених ресурсів, Україна намагається балансувати між жорсткою мобілізацією, економічним бронюванням та справедливим механізмом надання відстрочок від призову. Боротьба з бюрократією та корупцією, широке впровадження цифрових рішень у процеси оборонних закупівель, фінансування державних програм, обліку військовозобовʼязаних, рекрутингу та мобілізації, управління бойовими діями та надання соціальних гарантій ветеранам — пріоритети роботи команди Міністерства оборони. Все це має наблизити перемогу України. Проте за різними оцінками війна з росією може тривати ще десять — двадцять років, і одна Україна стільки не витримає, тому вирішальне значення має допомога НАТО та інших країн вільного світу. Тільки разом можна перемогти російський терористичний режим, який вивів воєнні злочини на рівень державної політики. Слава Україні! Героям Слава! Смерть ворогам!


Щоб мати можливість залишати коментарі перейдіть на веб-версію