![F-16](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEirIoQSyLGbChoq1WaDJBT_o2JCl_5oAFx2N0hrUghaEX5ljg02uOVvEIAZgW4XVAQ9eE1q3hbWJvqG1wcmqP-itvwHvmc9jCeH_L_BmhlYQHlxY7oY2HTbPE1CjP1u1kowr6CA4TuyjZ74sAr9XUqd_tjKfRmgLA-DzfvuNvP6NXzTlKj08aRuSXl-_2M/s1600-rw/960.webp)
Як саме будуть навчати українських льотчиків воювати на західних бойових літаках, і те що F-16 дістанеться не всім, розповів речник Повітряних Сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат.
Підготовка проходитиме за різними планами, по групах відповідно до рівня вмінь. Відразу перенавчатися на F-16 будуть досвідчені бойові пілоти з великим нальотом годин та знанням англійської мови — це буде «перша хвиля», — розповів Ігнат в етері телемарафону.
Інші, менш досвідчені пілоти, навчатимуться за довшою програмою. Насамперед вони проходитимуть базову наземну підготовку, а також вивчатимуть мову, адже треба розуміти інструктора. Наступним кроком можуть бути легкомоторні навчальні літаки західного зразка, а далі — пересадка на реактивні літаки.
Навчатимуть ці групи у різних країнах, які приєдналися до «коаліції F-16».
На думку українських урядовців, власні винищувачі F-16 можуть розпочати виконання бойових завдань в небі України наприкінці першого кварталу наступного року.
Нагадаємо, що до так званої коаліції F-16 увійшли: Данія, Нідерланди, Великобританія, Бельгія, Канада, Люксембург, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія та Швеція.