Неявка за викликом територіального центру комплектування карається адмінштрафом до 5100 грн, а ухилення від призову під час мобілізації — позбавленням волі на строк до п’яти років.
Нагадаємо, що, у зв'язку з нападом російської федерації, Указом Президента України №65/2022 з 24 лютого 2022 року в Україні оголошена загальна мобілізація, яка мала проводитись 90 днів. Указом № 342/2022 від 17 травня, дію указу про проведення загальної мобілізації продовжили ще на 90 днів з 25 травня. Очікується, що цей термін буде продовжено й далі.
Обов’язки громадян щодо мобілізації визначає стаття 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Так, згідно з другим абзацом першої частини цієї статті, громадяни зобов’язані з’являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомати) для взяття на військовий облік та визначення їх призначення на особливий період.
За неявку за таким викликом в особливий період передбачена адміністративна відповідальність — штраф від 3400 до 5100 грн (стаття 210-1 КУпАП «Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію».)
Також, відповідно до частини третьої статті 22 закону, під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування у строки, зазначені в отриманих ними документах — повістках або мобілізаційних розпорядженнях (спеціальний вкладиш, який вклеюють у військовий квиток).
Варто зазначити, що за наявності у військовому квитку мобілізаційного розпорядження, військовозобов'язані та резервісти мають не чекаючи повістки прибути у вказані пункти збору у строк визначений цим розпорядженням.
Не прибуття за повісткою або моброзпорядженням для призову за мобілізацією та відправленням до військової частини може вже класифікуватися як кримінальне правопорушення — ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, що карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»