Ленд-ліз — це механізм, який дає президентові США можливість постачати зброю швидко.
Про це українським журналістам розповіла тимчасова повірена Сполучених Штатів Америки в Україні Крістіна Квін, пише Європейська правда.
“ |
Всупереч його назві (слово lend означає «позичити», тобто передати тимчасово), ми не говоримо про те, що Україна має повернути все, що отримає за цим механізмом. Ідея ленд-лізу в іншому. Коли США продають або передають зброю іншій державі, уряд має проходити експортну процедуру, має отримувати погодження і відповідати певним обмеженням. І саме для того, щоби не стикатися з цими обмеженнями, пропонується передавати зброю за ленд-лізом.
Скажу відверто, це просто процедура прискорення постачання зброї. Тому, звичайно ж, ленд-ліз не призведе до появи в України якогось шаленого боргу після війни. |
Нагадаємо, що 9 травня 2022 року Президент США Джо Байден підписав Закон S.3522 «Акт про ленд-ліз для захисту демократії в Україні від 2022 року» (Ukraine Democracy Defense Lend-Lease Act of 2022). Цей закон дозволяє у спрощеному режимі передавати озброєння, військову техніку та ресурси Україні та країнам Східної Європи, які постраждали від російської федерації через триваючу агресію або потенційне вторгнення з боку збройних сил російської федерації.
Закон про ленд-ліз був прийнятий двічі за всю історію: вперше — 11 березня 1941 року під час Другої світової війни, а вдруге — під час російсько-української війни у 2022 році.
Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»
Читати також:
Пентагон розглядає сотні пропозиції від військової промисловості щодо озброєння України