55-й полк зв’язку — це саме та легендарна частина, на території якої 2 грудня 1991 року, вперше у Збройних Силах замайорів синьо-жовтий стяг, а вже 23 грудня на Майдані Незалежності у Рівному воїни-зв’язківці присягнули на вірність українському народові.
Першого грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності України. Бюлетень містив текст Акту проголошення незалежності України, ухваленого Верховною Радою, запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» та два варіанти відповіді: «Так, підтверджую або «Ні», не підтверджую». Український народ підтвердив прагнення жити в незалежній державі — понад 90% учасників референдуму відповіло: «Так!»
Того ж дня з’їздом спілки офіцерів було затверджено текст військової присяги на вірність українському народові. Вже наступного дня його першими зачитали військові у Рівному, ставши прикладом для всіх патріотів своєї країни.
Прізвища командира полку полковника Вілена Мартиросяна та його підлеглих, які першими присягнули на вірність Україні, назавжди вписані в сторінки новітньої історії. Під пильним оком КДБ на Майдані Незалежності вони промовили, що урочисто клянуться народу України завжди бути вірними і відданими йому, сумлінно і чесно виконувати військовий обов’язок.
Наразі військовослужбовці, що тоді першими склали присягу вже не у строю, проте традиції бути у всьому найкращими та першими перейняли їх наступники…
Із початком збройної агресії Кремля, вже у березні 2014 року, підрозділи рівненської частини вирушили на схід України для забезпечення військового зв’язку.
Воїни-зв’язківці неодноразово виконували завдання в епіцентрі бойових дій. За проявлені у бойових діях героїзм та мужність, успішне виконання бойових завдань із ризиком для життя 13 військовослужбовців полку нагороджено державними нагородами, а понад 300 військових — відзнаками Міноборони, Головнокомандувача ЗСУ та командувача Об’єднаних сил.
За підсумками навчального року рівненські зв’язківці стали першими в Сухопутних військах у номінаціях: «Найкращий фахівець телекомунікацій», «Найкращий фахівець радіорелейного зв’язку», а в конкурсі на «Найкращий екіпаж комплексної апаратної зв’язку» обійшли опонентів не тільки на рівні виду, а й у Збройних Силах України в цілому.
На території військової частини затишно. Як кажуть військові, тут є все для виконання службових завдань та дозвілля. Впадають в очі нова їдальня з каталоговим харчуванням, сучасний спортзал, кімната бойової слави, де закінчується реконструкція, оновлені навчальні класи, утеплені приміщення для відпочинку з усіма зручностями тощо.
На стройовому плацу, як і 30 років тому, майорить синьо-жовтий стяг. На жаль, у кімнаті бойових традицій не збереглося реліквії — того самого Прапору, який підіймали у 1991 році.
Саме 2 грудня 1991 року вважається Днем створення військової частини.
Автори: Віктор Шубец, Олексій Мосейченок / АрміяInform
Для UMP статтю підготував Олексій Махно
Використані джерела: АрміяInform