Закуплені в Чехії артснаряди 1986-88 років відповідають вимогам найвищої категорії якості, – ЦНДІ ОВТ ЗСУ

Закуплені у Чехії постріли УОФ-12 1986-88 рр. відповідають вимогам найвищої категорії якості, – ЦНДІ ОВТ ЗСУ

Міноборони відзвітувалось про проведення науково-технічної експертизи придбаних через чеську компанію у 2020 році відновлених 100-мм пострілів для протитанкових гармат МТ-12.

Відповідне повідомлення з'явилось на офіційному сайті відомства 8 жовтня.

На початку поточного року у деяких медіа була поширена інформація, що Міністерством оборони України були закуплені нібито неналежної якості постріли УОФ-12, придбані за державним контрактом № 403/1/20/74 від 19.10.2020 р. між Міноборони та ДП «Укрспецекспорт» та поставлені компанією Czech Defense Systems a.s.

За висновком науково-технічної експертизи, проведеної Центральним науково-дослідним інститутом озброєння та військової техніки Збройних Сил України, лабораторні та полігонні випробування порохів метальних зарядів показали достатній запас їх хімічної стійкості та стабільності балістичних характеристик, що забезпечують табличну діяльність та показники розсіювання снарядів при стрільбі.

За результатом технічного огляду, лабораторних і полігонних випробовувань, постріли УОФ-12 та їх елементи, придатні до бойового застосування, а їх якість відповідає вимогам першої категорії, тобто найвищої за своїми якісними характеристиками.

Нагадаємо, що відновлені боєприпаси 1986-1988 років виробництва Міноборони придбало у компанії Czech Defense Systems a.s. по 25 981 грн (приблизно $950). Повідомлялось, що у 35-річних снарядів після ремонту старими залишились лише корпуси, усі порохи та пороховмісні елементи було замінено, також снаряди оснащені підривачами виробництва 2019-2020 років. У 2017 році ці ж снаряди з вичерпаним ресурсом, але без ремонту пропонували по $440.

Відремонтованим артилерійським снарядам визначено 24-місячний гарантійний строк експлуатації та десятирічний термін складського зберігання.

За словами тодішнього заступника міністра оборони України Олександра Миронюка, нові 100-мм снаряди пропонували Міноборони по 38 765 грн. Тому в Міністерстві вважають досягненням закупівлю відремонтованих боєприпасів через економію понад 30%.

Читати також:Міноборони розповіло чому купувати відремонтовані снаряди 1988 року краще ніж нові

Закупівля цих снарядів супроводжувалась скандалом. Зокрема, народний депутат Михайло Бондар направив Генпрокурору повідомлення про кримінальне правопорушення. За його версією, у 2020 році Міноборони придбало в Європі (у Czech Defense Systems a.s) 5000 пострілів УОФ-12 виготовлених в СРСР у 1986-1988 роках, що були раніше списані Міністерством оборони Болгарії та реалізовані на ринку. Ціна пострілів для МО України склала 760 євро за штуку. Детально про це тут »»




Щоб мати можливість залишати коментарі перейдіть на веб-версію