Зазвичай екіпаж Мі-8 складається з командира, льотчика-штурмана і бортового авіатехніка. Бортових стрільців залучають коли існує потенційна небезпека ураження гелікоптера.
В районі проведення операції Об’єднаних сил (ООС) в небо підіймаються найчастіше саме такі посилені екіпажі, пише пресцентр ООС.
— Основне наше завдання на землі ‒ охорона та оборона ввіреного нам гелікоптера, ‒ розповідають Оксана й Олександра. ‒ В небі ‒ спостереження за наземною і повітряною обстановкою. Наша зброя на борту під час польоту ‒ кулемети.
Бортові стрільці перед призначенням на посаду проходять ретельний відбір.
— Під час занять і заліків з вогневої підготовки ми визначаємо найвлучніших воїнів, ‒ розповідає командир авіаційної групи. ‒ Пропонуємо їм пройти спеціальну підготовку, аби стати бортовим стрільцем. Після цього, кандидати складають заліки з усіх предметів навчальної програми. Насамкінець ‒ виконання вправ стрільби з борта вертольоту по наземних цілях. Лише після успішного завершення навчання допускаємо кандидатів до роботи як бортових стрільців. Ми маємо бути впевненими, що вони мають бездоганну психологічну і фізичну готовність до виконання бойових завдань в повітрі та на землі.
В районі проведення операції Об’єднаних сил гелікоптери Мі-8 авіаційної групи можуть здійснювати медичну евакуацію, транспортування військовослужбовців і вантажів, десантування механізованих, десантно-штурмових і спеціальних підрозділів, протидію застосуванню ворожих безпілотних літальних апаратів. Часто вертолітники доставляють в район ООС закордонні і українські делегації політиків та дипломатів високого рівня. Екіпажі мають бути готовими за лічені хвилини піднятися в повітря.
— Служба напружена і динамічна, нам це подобається, ‒ кажуть Олександра та Оксана.