Київський суднобудівний завод «Кузня на Рибальському» відновив складання восьмого малого броньованого артилерійського катера проєкту 58155 (шифр «МБАК») та третього десантно-штурмового катера проєкту 58503 (шифр «Кентавр-ЛК»).
Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на сюжет 5 каналу.
Нагадаємо, що закладка обох катерів відбулась 8 лютого 2019 року.
Після запровадження коронавірусного карантину деякий час роботи по катерах були призупинені, для майбутнього МБАК сформували корпус, але роботи зі збирання не проводились, а корпусу «Кентавр-ЛК» фактично не існувало і зварювальні роботи не велись.
Наразі роботи поновлені. До кінця цього року планують обидва катери спустити на воду.
Зокрема у сюжеті 5 каналу показали вже сформований корпус третього десантного катера.
На восьмому малому броньованому артилерійському катері проєкту 58155 вже встановлюють обладнання у ходовій рубці та здійснюють збирання житлового відсіку.
Нагадаємо, що 28 квітня ДБР провело обшуки на ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» за підозрою у постачанні ЗС України неякісної техніки за завищеною ціною. Зокрема йдеться про перші два катери типу «Кентавр-ЛК», які приступили до ходових випробувань у 2018 році.
На брифінгу 2 липня начальник слідчого відділу ДБР Олег Гриняк повідомив, що тактико-технічні характеристики катерів не відповідають заявленим виробником по швидкості, водотоннажності та осадки. А слідчі ДБР повідомили про підозру колишнім посадовим особам Міністерства оборони України та ПрАТ «Кузня на Рибальському».
Відразу після обшуків підприємство заявило, що ці катери – пілотні проєкти, тому зміни до тактико-технічного завдання на їх виготовлення є в такому випадку природними та неминучими. Їх визначає замовник, в даному випадку Міноборони, а завод – зобов’язаний враховувати.
Готовність десантно-штурмових катерів в середньому становить близько 90 відсотків. Успішно завершені їх швартові та ходові випробування і замість того, щоб прийняти катери на озброєння, влада намагається зупинити цей процес, що негативно вплине на боєздатність ВМС України.
Серед тих кому оголошена підозра генерал-лейтенант Ігор Павловський, який на той час (2015-2019 рр.) був заступником міністра оборони, два колишні директори Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МО України та голова правління ПрАТ «Кузня на Рибальському».
Генерал Павловський з цього приводу зробив заяву, що вся військова техніка для Збройних Сил України закуповувалась в рамках чинного законодавства.