Зеленський змінив главу Генштабу і командувачів ДШВ та ООС

Зеленський змінив главу Генштабу і командувачів ДШВ та ООС

Президент Володимир Зеленський ухвалив рішення про зміну начальника Генерального штабу ЗС України, командувача Десантно-штурмових військ та командувача Об'єднаних сил. Відповідно, з посад звільнені Сергій Корнійчук, Євген Мойсюк та Володимир Кравченко.

Сергій Шаптала призначений начальником Генерального штабу Збройних Сил України, Олександр Павлюк – командувачем Об'єднаних сил на Донбасі. Новий командувач ДШВ наразі не призначений.


Доповнення: Євгена Мойсюка призначено заступником головнокомандувача ЗСУ


«Після проведених ротацій та заміни командирів і керівників як в армії, так і в Міністерстві оборони очікую системнішої роботи та розуміння кожним бійцем нашої армії перспективи розвитку Збройних Сил загалом», – сказав президент.


Сергій Шаптала
Сергій Шаптала

Про новового начальника Генерального штабу відомо, що Сергія Олександровича Шапталу відомо, що він народився 5 лютого 1973 року в с.Константинівка Смілянського району Черкаської області.

2020-го генерал-майор був призначений на посаду командувача військами оперативного командування «Захід» Сухопутних військ ЗСУ.

До того він був начальником штабу - першим заступником командувача військами ОК «Південь».

У 2014-2017 обіймав посаду командира 128-ї окремої гірсько-піхотної Закарпатської бригади (зараз 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада).

18 лютого 2015 року Шаптала був нагороджений званням Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» за «особисту мужність, героїзм і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові».

У листопаді 2016 Слідчий комітет Російської Федерації порушив проти Сергія Шаптали та інших українських військових кримінальну справу за «прицільні артилерійські обстріли з важкого озброєння об'єктів цивільної інфраструктури Донбасу».

У лютому 2013 року був призначений командиром чернівецького 300-го окремого механізованого полку. В кінці того ж року полк був розформований.

У 1994 році закінчив Одеський інститут Сухопутних військ, пройшов всі сходинки військової кар'єри від командира механізованого взводу.


Олександр Павлюк Олександр Павлюк

Про генерал-лейтенанта Олександра Олексійовича Павлюка відомо, що він народився 20 серпня 1970 року в місті Новоград-Волинський Житомирської області.

З 28 липня 2021 – командувач Об'єднаних сил.

З літа 2020 року – командувач підготовки Командування Сухопутних військ ЗСУ.

З березня 2017 року до квітня 2020 року – командувач військами оперативного командування «Захід». 23 серпня 2018-го йому присвоєно військове звання «генерал-лейтенант».

23 серпня 2015 року Олександру Павлюку було присвоєно військове звання «генерал-майор». Звістку про це він отримав, перебуваючи в районі проведення АТО.

З вересня 2010 по березень 2015 – командир 24-ї окремої механізованої бригади імені Данила Галицького.

З лютого 2009 по вересень 2010 – начальник штабу 30-ї окремої механізованої бригади.

З березня 2007 по лютий 2009 – заступник командира 30-ї окремої механізованої бригади.

З липня 2006 по березень 2007 – командир українських миротворчих військ в Косово.

З березня 2005 по липень 2006 – заступник командира 30-ї окремої механізованої бригади.

У 2004 році закінчив Національну академію оборони України.

З вересня 1997 по листопад 1999 – заступник начальника штабу танкового полку у м.Новоград-Волинський.

З серпня 1993 по вересень 1997 – командир танкової роти у м.Новоград-Волинський.

З серпня 1991 по серпень 1993 – командир танкового взводу у Західній групі радянських військ у Німеччині (м. Хілірслебен).

У 1991 році закінчив Харківський інститут танкових військ.


Нагадаємо, днем раніше, 27 липня, з посади пішов головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак. На його місце призначений командувач військ оперативного командування «Північ» генерал-майор Валерій Залужний.



Використані джерела:
Апостроф
Щоб мати можливість залишати коментарі перейдіть на веб-версію