Протягом наступних десяти років збройні сили Сполученого Королівства можуть скоротити на 10 000 військових, натомість планують інвестувати в безпілотники, артилерію протиповітряну оборону та протидію кіберзагрозам.
Британське видання Daily Mail повідомляє, що міністр оборони Бен Воллес в рамках оборонного огляду розглядає можливе скорочення чисельності військ з 82 000 до 72 500. Міноборони вважає, що зменшення кількості солдатів звільнить кошти на інші пріоритети.
— Ми не готуємо Збройні сили до повторення війни у Гільменді [провінція Афганістану де перебували британські військові з 2001 по 2014 рік], ми орієнтуємося на війни в яких можемо битися завтра, і з якими ми ще не стикалися, – наводить видання слова джерела в оборонному відомстві. — Немає сенсу мати 82 000 солдатів без «правильних безпілотників», сучасної артилерії, повітряного прикриття та бронетехніки.
Водночас такі плани вже зазнали критики від інших політиків.
Так, в ході дебатів в Палаті лордів, на початку цього тижня, лорд Робатан заявив: «Це божевілля. Це просто божевілля». За його словами, участь армії в боротьбі з коронавірусною кризою показує, наскільки вона важлива для країни. Він також заявив, що в умовах постійної загрози національній безпеці з боку КНР і Володимира Путіна, скорочення армії – не найкраща ідея, а союзники та решта світу не сприйматимуть Великобританію «всерйоз».
Натомість представник Міноборони зазначив, що у листопаді минулого року прем'єр-міністр оголосив про найбільше зростання оборонних витрат з часів холодної війни.
«Це підтримає модернізацію Збройних сил відповідно до висновків Комплексного огляду, зміцнить наше лідерство в НАТО і принесе робочі місця в усі частини Великобританії. Комплексний огляд ще не завершений, тому всі припущення не тільки неточні, але і свідомо вводять в оману», – зауважив він.
«Армія як і раніше матиме чисельність і можливості, необхідні для захисту Великобританії. У міру зміни загроз наші Збройні сили повинні змінюватися. Завдяки рекордному фінансуванню вони модернізуються, щоб протистояти майбутнім загрозам, а не готуватися до ведення війн минулого».