У Вінницькому національному технічному університеті невдовзі почнуть готувати офіцерів запасу за фахом «Бойове застосування військових частин і підрозділів безпілотних авіаційних комплексів оперативно-тактичного, оперативного, стратегічного класів».
Про це повідомляє інформармаційна агенція «АрміяInform».
Катедра військової підготовки цього вишу вже багато років готує офіцерів запасу для радіотехнічних військ, частин і підрозділів зв’язку та радіотехнічного забезпечення авіації, а також автомобільних частин й підрозділів. Та минулого року ВНТУ отримав необхідні дозволи й ліцензію для підготовки фахівців БпЛА.
Як розповів завідувач катедри, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор, полковник запасу Андрій Поляков, для опанування нового фаху на катедрі було підготовлено симуляційний клас, а університет закупив два безпілотні авіаційні комплекси [конструктори], на яких слухачі отримуватимуть практичні навички. Ті з них, хто прийме рішення пов’язати свою долю зі службою в українському війську, у військових частинах вже командуватимуть операторами БПЛА, а точніше – підрозділами відповідного напрямку.
— За сприяння командувача Повітряних Сил Сергія Дроздова ми досягли певних домовленостей і невдовзі наші викладачі вирушать на підготовку до Національного авіаційного університету, де поглиблено вивчатимуть цю справу й отримають допуски до викладацької та інструкторської роботи, – розповідає досвідчений педагог. – У Міністерстві оборони наразі розглядаються вже останні нюанси щодо підготовки на нашій базі фахівців БпЛА. Та, поки документи знаходяться на розгляді, ми не гаємо часу. З обласними головними управлінням СБУ та Національної поліції вже погоджено зони польотів безпілотних літальних апаратів. Тож, щойно рішення на найвищому рівні буде прийнято, ми розпочнемо підготовку слухачів.
За словами Андрія Полякова, перший набір курсантів за цією спеціальністю відбудеться цього літа, планується набрати 25 хлопців та дівчат, які у своїх вишах у різних областях України вже здобули або здобувають вищу освіту й ступінь бакалавра та бажають протягом двох років вивчати військову справу. Наразі охочих уже є набагато більше – десятки студентів телефонують, запитуючи, як можна вступити до катедри саме на цю спеціальність.
Читати також: