Військам територіальної оборони не буде надано статусу окремого роду військ тому, що такий статус має на увазі певний функціонал та задачі, крім того, система управління і зв'язку тероборони не може розглядатись поза системою управління ЗСУ.
Про це повідомив командувач територіальної оборони Командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майор Анатолій Баргилевич.
«Україна вже відмовилась від «паперових» загонів територіальної оборони, замість них [в 2018 році] створено принципово нові структури – бригади територіальної оборони. На відміну від попередніх формувань бригади мають кадрових військовослужбовців – фактично це організаційне ядро, що відповідає за всі організаційні питання створення і підготовки бригад тероборони», – повідомив командувач в інтерв'ю Defense Express.
Нагадаємо, що окремий статус військ тероборони передбачає проєкт Закону №4504, що розроблений групою авторів та поданий депутатом Андрієм Шараськіним. Проте у Зеленського розкритикували проєкт, зокрема за положення, що стосуються зберігання зброї вдома, підпорядкування і фінансування тероборони, також було відмічено високі ризики сепаратизму.
Натомість за участю Міноборони розробляється законопроєкт, який не передбачає радикальних змін у наявній на сьогодні системі територіальної оборони та ґрунтується на кадрованих бригадах мобілізаційного типу з терміном готовності до 30 діб. Подання проєкту анонсувалось до 29 грудня, проте до сьогодні він так і не був зареєстрований у Верховній Раді України.
Читати також:
Хомчака призначено відповідальним за створення оновленої системи територіальної оборони
Зауважимо, що 13 січня, у Командуванні Сухопутних військ ЗС України відбулася науково-практична конференція «Проблемні питання територіальної оборони України та шляхи її розвитку», що пройшла за участі Руслана Хомчака, народних депутатів, представників Офісу Президента, Міноборони, ЗСУ, РНБО, науково-дослідних установ та громадських організацій.
На конференції Головнокомандувача ЗСУ зазначив, що територіальна оборона повинна мати чітку структуру та займатися підготовкою населення до оборони, військово-патріотичним вихованням молоді та допризовною підготовкою.
— Якщо ми будемо готувати населення на місцях, навчимо їх тактичної медицини, основам інженерної, вогневої, тактичної підготовки і ця система запрацює – можна буде підіймати питання щодо відмови від строкової служби взагалі, – зауважив Руслан Хомчак.