Зокрема повідомляється, що на сьогодні у власності підприємств Укроборонпрому перебуває понад 11 мільйонів кв.м нерухомості (будівель та споруд). З них понад 1,5 мільйони кв.м – надлишкове майно, яке вже давно не задіяне у виробничих процесах підприємств Концерну, а відтак, може бути продане або передане в оренду.
Задля підвищення прозорості та ефективності розпорядження надлишковими активами, концерн створив Реєстр щодо передачі в оренду та відчуження державного майна, де систематизував інформацію від підприємств. Так, згідно з реєстром, станом на листопад 2020 року підприємства Укроборонпрому налічували 950 тис. кв.м для відчуження, оренди – 380 тис. кв.м, списання – 175 тис. кв.м, для передачі до комунальної власності – 70 тис. кв.м.
«Укроборонпром тільки завдяки ретельно виписаним умовам до договору оренди підвищив ефективність розпорядження майном на 24% або на 229 тисяч грн на місяць», – сказав директор з активів Державного концерну «Укроборонпром» Мустафа Найєм.
Також зазначається, що за 10 місяців поточного року концерн запобіг непрозорій та незаконній приватизації 21,6 тис. кв.м орендованого майна оборонних підприємств, а також необгрунтованій зміні цільового призначення орендованого майна площею 221,9 кв.м в центрі Києва. Зокрема, недопущення зміни цільового призначення активів дало змогу отримувати додатково 1,2 млн грн на рік.
Станом на сьогодні Укроборонпром спрямував до правоохоронних органів 3 повідомлення щодо зловживань при розпорядженні державним майном на загальну суму 45,6 млн грн, за результатами яких зареєстровано 2 кримінальних провадження.