Нагадаємо, що вірменська армія втратила контроль над містом Шуша і азербайджанська армія підійшла впритул до Степанакерта, столиці Нагорного Карабаха. Також ввечері 9 листопада азербайджанські військові випдаково збили російський гелікоптер Ми-24, який супроводжував автоколону постійного російського контингенту у Вірменії недалеко від кордону.
Близько опівночі прем'єр міністр Вірменії Нікол Пашинян повідомив у Facebook, що прийняв дуже важке рішення: «Дорогі співвітчизники, сестри і брати. Я особисто прийняв дуже важке рішення для себе і всіх нас... Це рішення я прийняв в результаті глибокого аналізу військової ситуації і вдячності людей, які найкраще володіють ситуацією. Це не перемога, але поразки немає, поки ти не визнаєш себе програвшим. Ми ніколи не визнаємо себе переможеними, і це має бути початком нашої ери національного об’єднання та відродження».
Водночас з'явилось відеозвернення президента РФ Владіміра Путіна, який повідомив, що Президентом Азербайджанської Республіки Алієвим, Прем'єр-міністром Республіки Вірменія Пашіняном і президентом Російської Федерації підписано заяву, в який оголошується про повне припинення вогню і всіх військових дій в зоні нагірно-карабаського конфлікту з 00 годин 00 хвилин за московським часом 10 листопада 2020 року.
«Азербайджанська Республіка і Республіка Вірменія зупиняються на зайнятих ними позиціях. Уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі і вздовж коридору, що з'єднує Нагорний Карабах з Республікою Вірменія, розгортається миротворчий контингент Російської Федерації», – заявив Путін.
До складу російського миротворчого контингенту увійде 1960 військовослужбовців, 90 бронетранспортерів і 380 одиниць автомобільної та спеціальної техніки. Причому інформація про підготовку 31-ї десантно-штурмової бригади ВДВ, що дислокується в Уляновську, до вибуття в напрямку Нагорного Карабаху в мережі з'явилася ще вдень 9 листопада.
Президент Азербайджану заявив, що миротворців також направить і Турецька Республіка.
Невдоволені вірмени почали штурм і захопили низку урядових будівель в Єревані.
Також у мережі з'явився текст тристоронньої заяви, що передбачає виведення вірменських військ з більшості окупованої частини Азербайджанської Республіки згідно з графіком. Причому столиця Нагорного Карабаху має залишитися за вірменами, а російські миротворці забезпечуватимуть охорону коридору шириною 5 км для сполучення цієї території з Вірменією.
“ |
Ми, Президент Азербайджанської Республіки І.Г.Аліев, Прем'єр-міністр Республіки Вірменія Н.В.Пашінян і Президент Російської Федерації В. В. Путін, заявили про наступне:
За згодою Сторін буде забезпечено будівництво нових транспортних комунікацій, що зв'язують Нахічеванську Автономну Республіку з західними районами Азербайджану |
За інформацією Міністерства оборони РФ, російські миротворці почали розгортання в районі конфлікту з 6.00 за московським часом 10 листопада (о 5.00 за Києвом). Повідомляється, що основу контингенту складуть підрозділи 15-ї окремої мотострілецької бригади (миротворчої) Центрального військового округу.
* Вдень, 10 листопада на сайті пррезидента РФ оприлюднили офіційни текст тристоронньої заяви, який відрізняється від того, що з'явився у ЗМІ вночі.