На конференції з питань застосування і розвитку автомобільної, бронетанкової техніки, командно-штабних та штабних машин, 28 жовтня 2020 року, командувачу ДШВ ЗСУ генерал-лейтенанту Євгену Мойсюку було запропоновано сумісно розробити технічне завдання, за яким підприємство планує сконструювати та виготовити перший дослідний зразок саме для потреб ДШВ, повідомляють у Конструкторсько-виробничому підприємстві «Інгуар».
Транспортер переднього краю (ТПК) зацікавив присутніх на конференції тим, що: може бути десантований з літака, має унікальну прохідність, а саме кут підйому 60 град. та кут бокового крену 45 град. До цього часу техніка, що випробувалась ЗСУ, мала максимальний кут підйому 30 град. та боковий кут крену 20 град, наголошують у компанії.
Окрім максимальної швидкості в 180 км/год, компанією задекларовано можливість їзди по бездоріжжі зі швидкістю до 100 км/год, при якій підвіска має витримувати падіння з півтораметрової висоти при повному завантаженні: 10 чоловік + повний бойовий комплект.
Крім того підприємство планує виробити зразок для Сил Спеціальних операцій (ССпО) та Сухопутних військ ЗС України. У порівнянні з іншими видами автомобілів ЗСУ, платформа матиме відносно низьку вартість та широкий діапазон застосування: перевезення особового складу, перевезення вантажів та евакуації поранених, мінометного розрахунку, снайперських підрозділів, ПТРК підрозділів, підрозділів розвідки для військ ППО.
Також у компанії зазначили, що бойова машина може бути обладнана мінометним протитанковим комплексом, протитанковим комплексом «Амулет» з 2 ракетами (виробництва КБ «Луч»), кулеметами 7,62, 12,7 та 14,5 мм та іншими видами озброєння.