У серпні 2014 року під час виконання бойового завдання на Луганщині його дії допомогли зупинити вторгнення російських диверсантів та бойової техніки, повідомляє пресслужба ДПСУ.
Нині Атрашкевич Едуард Юрійович служить у Харківському прикордонному загоні, де демонструє високі показники. За його участі неодноразово затримували порушників, великі партії матеріальних цінностей, прихованих від прикордонно-митного контролю.
Він також був одним з ініціаторів відкриття меморіальної дошки загиблим прикордонникам на відділі прикордонної служби «Красна Талівка».
До сьогодні високе званням Героя України було присвоєне трьом прикордонникам: Ігорю Момоту, Євгену Пікусу та В’ячеславу Семенову, на жаль, усім посмертно.
У повідомленні пресслужби не міститься подробиць виконання бойового завдання за яке нагороджено прикордонника, проте ми вирішили нагадати, з чим стикнулися наші прикордонники у серпні 2014 року на території Луганської та Донецької областей.
1 серпня, н. п. Герасимівка Проросійські бойовики обстріляли блокпост «Герасимівка» зі 152-міліметрових гармат. Поранено одного військовослужбовця.
2 серпня, пункт пропуску «Довжанський». Ворог обстріляв прикордонний наряд під час виходу з опорного пункту. Загинув один військовослужбовець, поранено – двох.
3 серпня, н. п. Юганівка. З території Російської Федерації здійснено артилерійсько-мінометний обстріл н. п. Камишне, де виконувала завдання бойова група ММГ «Юганівка». Поранено одного військовослужбовця.
6–7 серпня, н. п. Зеленопілля. Після 22-денної героїчної оборони кордону, здійснено прорив з «Довжанського котла» під постійними масованими обстрілами терористів та російських військ з території Росії. Прорив тривав три доби. Загинуло десять військовослужбовців, поранено – тридцять шість, зникло без вісті – п’ять.
6–7 серпня, Донецька область/ Під час маршу та виведення колони з оточення прикордонники неодноразово потрапляли під мінометний та реактивний обстріл терористів. Поранено двох військовослужбовців.
7 серпня, н. п. Лисиче. На радіокерованих вибухових пристроях підірвалися службові автомобілі Державної прикордонної служби України – «УАЗ» та «Газель». Один військовослужбовець загинув, чотирьох поранено.
8 серпня, н. п. Мілове. Мінометний обстріл відділу прикордонної служби (ВПС) «Мілове». Поранено чотирьох військовослужбовців.
10 серпня, впс «Станично-Луганське». Російсько-терористичними силами здійснено обстріл з 122-мм самохідних артилерійських установок (САУ) 2С1 «Гвоздика» та 122-мм гаубиць Д-30 базового табору прикордонників. Загинуло четверо військовослужбовців, поранено – п’ятьох.
14 серпня, н. п. Авмросіївка. Прикордонний наряд виявив групу озброєних осіб. Під час затримання бойовиків зав’язався бій. Напад було відбито, а проникнення на територію України не допущено. Загинув один військовослужбовець, поранено – двох.
23 серпня, н. п. Лисиче. Прикордонники зупинили рух колони бойовиків (близько 10 одиниць техніки), унаслідок чого зав’язався запеклий бій. Вартові рубежів знищили 2 автомобілі КамАЗ з живою силою, озброєнням та боєприпасами. Загинуло двоє військовослужбовців, поранено – чотирьох.
25 серпня, ВПС «Красна Талівка». 2,5 години тривав бій з російською диверсійно-розвідувальною групою (ДРГ). Ворога підтримували міномети, 2 БТР, 2 БМП та вперше з моменту початку бойових дій на Донбасі Росія застосувала проти українських прикордонників бойові вертольоти Ми-24. Загинуло четверо військовослужбовців, чотирьох поранено.
27 серпня, н.п. Сизе. Підірвався на протитанковій міні БТР-80 Держприкордонслужби. На місці підриву надано невідкладну медичну допомогу пораненим та здійснено організований відхід. Поранено вісьмох військовослужбовців.
31 серпня, неподалік Маріуполя. Терористи обстріляли з берега катери Маріупольського загону морської охорони (військова частина 1472). У катер BG 119 (проєкту 1400М «Гриф») влучило п’ять ракет, у результаті чого на борту виникла пожежа та детонація боєкомплекту. Загинуло двоє військовослужбовців, кількох поранено. Екіпаж близько години тримався у воді, допомагаючи один одному, незважаючи на те, що були поранені і обпалені.