Під час випробувань, які зафільмувала інформаційна агенція Defense Express, було здійснено декілька пусків ракет з модернізованого гелікоптера Ми-8МСБ-В. Вогневі випробування дозволили оцінити всі системи, починаючи від виявлення та супроводження цілі, до керування ракетою у польоті та її роботи на всіх ділянках польоту.
«Результат проведеного етапу випробувань позитивний», – повідомили у пресслужбі Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, фахівці якого проводили вирробування.
ПТРК «Бар’єр-В» є повітряною версією відомого комплексу «Бар’єр», який встановлюється на БТР-3, БТР-4, інші бойові машини та призначений для знищення бронетехніки, укріплень та інших цілей. У порівнянні із наземною версією, ракета Р-2В довша та має більшу на 2,5 км дальність стрільби, яка становить 7,5 км. Принцип наведення залишився без змін – використання лазерного каналу для передачі команд управління.
Під час цих випробувань було використано вертоліт Мі-8МСБ-В, який оснащено комплексом 524Р, до якого входить підвісна прицільна станція ПМ-ЛКТ від черкаського ДП «НВК «Фотоприлад». Ця прицільна станція забезпечує виявлення та розпізнавання наземних цілей на відстані до 10 км та формування лазерного поля для наведення ракет на відстані до 7,5 км.
«Бар’єр-В» може встановлюватись на вертольоти, які знаходяться на озброєнні української армійської авіації – Мі-24 та Мі-8. А у якості прицільної станції, окрім ПМ-ЛКТ, може бути використані і інші, зокрема, ОПСН-І від ДП «Ізюмський приладобудівний завод».
Зауважимо, що український гелікоптерний протитанковий ракетний комплекс «Бар’єр-В» минулого року експортувався Україною до Республіки Камерун.