Зокрема, оптимізовано ділянки відповідальності прикордонних загонів у Львівській, Волинській, Житомирській, Рівненській, Херсонській та Запорізькій областях.
Реорганізація відбувається з урахуванням європейських норм. Оскільки в Україні триває реформа децентралізації, оптимізація ділянок органів та підрозділів охорони кордону здійснюється з врахуванням адміністративно-територіального устрою. Це робиться для покращення взаємодії з місцевими органами влади та іншими правоохоронними органами.
На Львівщині ліквідовано Мостиський прикордонний загін (93-й прикордонний загін, військова частина 1494). Майже 280-кілометрова ділянка кордону з Польщею в межах Львівської області перейшла у відповідальність оновленого Львівського загону. Об’єднання двох загонів в один дозволило вивільнити близько півтисячі посад з управління для підрозділів, які здійснюють безпосередню охорону кордону.
Відділи прикордонної служби «Амбуків» та «Морозовичі», які були в складі Львівського загону, але дислокуються у Волинській області, перейшли в управління Луцького прикордонного загону. У свою чергу Луцький прикордонний загін передав в управління Житомирського загону підрозділи, які охороняли кордон з Білоруссю у Рівненській області (відділи «Березове», «Дубровиця», «Вичівка») та відділ «Рівне-аеропорт».
Відтепер ділянка відповідальності Луцького загону – понад 440 кілометрів кордону з Польщею та Білоруссю в межах Волинської області, а Житомирського – понад 630 кілометрів кордону з Білоруссю в межах Рівненської, Житомирської та Київської областей, а також понад 140 кілометрів по тиловій межі «зони відчуження».
Оптимізація ділянок у Запорізькій та Херсонській областях дозволила передати в управління одного прикордонного загону усі КПВВ на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом. Після реорганізації Бердянському загону визначено ділянку протяжністю майже 630 км по узбережжю Азова в межах Запорізької області. А відділи «Чонгар» та «Благовіщенка» відійшли від Бердянського до Херсонського загону, який сьогодні відповідає за ділянку адмінмежі та узбережжя, протяжністю понад 780 кілометрів в межах Херсонської та Миколаївської областей.
Оптимізація структури Державної прикордонної служби триває. Нагадаємо, раніше цього року ліквідовано Лисичанський прикордонний загін (військова частина 1567), ділянка відповідальності якого увійшла в управління Луганського загону. А минулого року масштабне скорочення управлінської складової відбувалося на рівні Адміністрації та регіональних управлінь Держприкордонслужби.
Так, з 8 регіональних управлінь залишилось 4. У центральному апараті відомства кількість департаментів скоротилася з 15 до 5, самостійних структурних підрозділів на третину. Кількість генеральських посад зменшено на 21%. Нагадаємо, що на 2019 рік, кількість генералів у ДПСУ була вдвічі більша ніж у Збройних Силах (у відсотковому відношенні).
Коментар UMP. Також у структурі служби на сайті ДПСУ відсутній Шосткинський прикордонний загін (військова частина 1569), рішення про створення якого було прийнято у 2018 році.
Використані джерела:
Офіційний вебсайт Державної прикордонної служби України