Про це ексурядовець сказав у середу, 11 березня, у вечірньому ефірі телеканалу «Еспресо», повідомляє Новинарня.
«Такі заяви сприймаю як розворот, адже у нас є стратегічна мета – стати членом НАТО. Для цього потрібно набути військових критеріїв членства. Загалом їхня кількість складає понад дві тисячі, без запровадження більшості [з цих стандартів] Україну просто не приймуть. Тут мова йде, насамперед, про ключові: організація війська, функціонування, розподілення обов’язків», – наголосив Загороднюк.
За його словами, також важливими є технічні стандарти – процес комунікації підрозділів, роздавання завдань, зберігання боєприпасів.
«Торік ми прийняли близько ста стандартів, на 2020-й запланували півтори сотні. І це серйозно, якщо ми хочемо вступити у НАТО. Якщо стандарти не запроваджувати, то жодного НАТО для України не буде, це однозначно. Хоча цей рух прописаний у Конституції», – зазначив міністр оборони 2019-2020 років, відставлений 4 березня.
Колишній глава МОУ розповів, що йому вже телефонували іноземні партнери України й питали, що новий міністр оборони Таран мав на увазі, коли говорив про «взаємодію» з НАТО замість членства у Альянсі.
«Усі занепокоїлися», – додав Загороднюк
«Ми зараз можемо лише спостерігати, як Міноборони буде виходити з цієї ситуації. Адже нещодавно ми прийняли стратегію нацбезпеки, там курс у НАТО прописаний як мета і важливе завдання. А щодо співробітництва України з Альянсом, то воно здійснювалося роками, навіть за часів Януковича», – підсумував Андрій Загороднюк.
Читати також: Чи можна вступити в НАТО з військовим конфліктом?