Про це кореспонденту АрміяInform розповів начальник відділу бойової підготовки Сухопутних військ ЗС України підполковник Владислав Пономарьов.
“ Відторік у порядку бойового злагодження військових частин відсутні чіткі терміни. Тобто командирам надано право самим окреслювати у визначених межах терміни колективної підготовки своїх підрозділів. Це вимога начальника Генерального штабу. До речі, такий принцип діє і в арміях країн-членів НАТО
За його словами, нині бригада після піврічного виконання завдань в районі проведення ООС шість місяців відновлює боєздатність. Із цього періоду два місці відведено на організаційні заходи – ремонт техніки і комплектування підрозділів особовим складом. Раніше на це виділявся один місяць. Тепер цей термін збільшено, щоб усі військовослужбовці могли, зокрема, і відгуляти відпустки.
Далі впродовж двох місяців військові проходять індивідуальну підготовку. Минулий рік показав: за цей час максимальна кількість особового складу встигає пройти через навчальні центри і підвищити фахові навички. І в цьому зацікавлені як командири, так і військові, які після закінчення навчання отримують відповідні сертифікати, підкріплені збільшеним грошовим забезпеченням.
“ Після цього ще два місяці триває колективний вишкіл підрозділів. І командир сам визначає кількість потрібного часу для злагодження у складі відділень, взводів, рот та батальйонів
Окрім цього, за рішенням начальника Генерального штабу ЗСУ, кожна бригада, яка прибуває на відновлення боєздатності, після бригадних або командно-штабних навчань ще два тижні проходитиме вишкіл за програмою «Підготовка для дій в урбанізованій місцевості».