Верховна Рада вводить десятирічні контракти для пілотів

оновлено [оригінальна публікація 20.09.19]
Верховна Рада вводить десятирічні контракти для пілотів

Міністерство оборони не покидає ідей насильного утримання льотного складу на військовій службі шляхом збільшення мінімального терміну контракту для військових пілотів до 10 років.

Відповідний проєкт №1227 було підтримано 275 нардепами 20 вересня 2019 року у першому читанні, 3 жовтня, 287 голосами, закон прийнято в цілому, а 18 жовтня його підписав президент Володимир Зеленський. Вже як закон №161-IX від 03.10.2019 року він був опублікований у газеті Верховної Ради “Голос України” 19 жовтня і набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто, 20 жовтня.

Законом збільшується строк служби за контрактом для військових, які закінчили вищі військові навчальні заклади за спеціальностями льотного складу авіації вдвічі – з 5 до 10 років, з можливістю продовження на строк від 5 до 10 років.

За інформацією Міністерства оборони України на підготовку військового льотчика витрачається від 8 до 10 років, а також це потребує близько 320 мійльйонів гривень бюджетних коштів. Військове відомство наразі має проблеми із утриманням льотного складу на службі.

Нагадаємо, що вперше цей проєкт під № 9454 був зареєстрований ще у Верховній Раді минулого скликання 28 грудня 2018 року. Причому як тоді так і зараз питання контрактів військових пілотів не афішувалося під час його розгляду – основною метою зазначено вирішення проблеми призупинення служби дезертирам та деякі технічні правки.


Щоб мати можливість залишати коментарі перейдіть на веб-версію