Зокрема вже прийнято понад 21 тисячу осіб, у тому числі більш ніж 1,5 тисячі офіцерів – повідомив заступник Міністра оборони України Олег Шевчук на брифінгу 9 серпня.
Відповідно до офіційних повідомлень Міністерства оборони України, приблизно за такий самий період у 2018 році було прийнято близько 18 тисяч, а у 2017-му понад 17 тисяч осіб, з них 1200 офіцерів. Проте у 2016-му (рік різкого підвищення грошового забезпечення) – станом на 16 серпня було прийнято близько 45 тисяч осіб, у тому числі близько 5 тисяч офіцерів.
Варто також зауважити, що збільшення темпів залучення на службу було досягнуто, після фактичного провалу у січні, коли було прийнято лише 20% від запланованої кількості.
У той же час у 2017-2018 роках велика кількість військових звільнилася зі служби у зв'язку із закінченням контрактів, що були підписані (продовжені) до кінця особливого періоду, на підставі змін у законодавстві, що надали таке право (перша хвиля у 2017-му, друга з липня 2018-го).
Військові, які не підписують наступний контракт, називають такі основні причини:
- тривале перебування в районі проведення ООС (сімейні обставини, надмірне службове, фізичне і моральне навантаження, негативне ставлення до військової служби з боку членів сім’ї) – 43%
- недостатнє матеріальне (грошове, речове, продовольче) забезпечення – 36%