— Введення в експлуатацію даної казарми дозволить розмістити в комфортних умовах 125 військовослужбовців та повністю вирішити питання забезпечення службовим житлом контрактників військової частини, які поки що не створили власних родин, – зазначив командувач військ оперативного командування «Південь» генерал-майор Ігор Палагнюк.
Казарма збудована за типовим проектом, поділена на двокімнатні блоки, у яких є власна душова кімната та туалет. Також, на кожному поверсі є кухня та спеціалізовані побутові кімнати із пральними машинами, сушарками, місцями для прасування одягу тощо.
Начальник Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління полковник Володимир Баранецький, поінформував, що військові у цій казармі, знаходяться на повному комунальному забезпеченні та не сплачуватимуть за проживання та комунальні послуги. А невдовзі буде укладений договір з клінінговою компанією, яка візьме на себе обслуговування будинку. Тобто прибиранням, ремонтом сантехніки тощо солдати не займатимуться.
Нагадаємо, що наймасштабніший за історію ЗСУ проєкт будівництва був ініційований п'ятим Президентом Петром Порошенком, за рахунок конфіскованих т.зв «грошей Януковича» – у 2017 році з 1,42 млрд дол, що було повернуто державі, 4 млрд грн було виділено на потреби Міноборони, частина їх також пішла на закупівлю і виробництво озброєння та боєприпасів.
За офіційними даними військового відомства у 2018 році було здано в експлуатацію 19 казарм поліпшеного планування, ще кілька було заселено вже цього року. Зокрема у травні заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко повідомив, що вже понад 3000 військових заселилися у 25 нових казарм.
Достеменно відомо про наступні казарми:
- 4 казарми на 500 осіб у Старичах та 2 на 250 осіб у Бродах у Львівщині;
- 1 казарма на 125 ліжко-місць в Івано-Франківській області;
- 2 казарми на 250 осіб у селищі міського типу Кайдаки Дніпропетровської області.;
- 4 казарми на 500 осіб у Київській області (Біла Церква);
- 3 казарми на 375 осіб у Конотопі Сумській області;
- 4 казарми на 500 осіб на Житомирщині.
Крім того перебували на завершальній стадії, та могли також вже заселитися чотири казарми королівської піхоти у Яворові, три казарми для артилеристів на Тернопільщині, а також казарми для мотопіхоти у Глухові та Стецьківці на Сумщині.