Про це повідомляє Israel Defense.
Програма започаткована близько трьох років тому передбачає розроблення нової бойової концепції та створення бойової платформи з двома членами екіпажу, елементами штучного інтелекту (ШІ), автоматизацією більшості процесів (рух, виявлення, захоплення цілі, ведення вогню та захист), сучасними сенсорами (огляд на 360°), гібридними двигунами та ін.
IAI, Elbit і Rafael продемонстрували різний підхід до вирішення поставлених завдань, а також продемонстрували ряд інших перспективних технологій, які повинні лягти в основу нових керованих і автономних бойових машин.
Elbit Systems розробила концепцію керовану за допомогою шолому, який створений за технологіями, що використовувалися для винищувача Lockheed Martin F-35 Lightning II. Концепція заснована на застосуванні автономних можливостей та штучного інтелекту, щоб прискорити прийняття рішень та полегшити взаємодію з ціллю.
ББМ успішно продемонструвала спроможність діяти як окрема бойова одиниця з високою вогневою ефективністю, так й в якості мережевої станції для збору й обробки інформації та базової платформи для застосування додаткових безпілотних машин.
Рішення Rafael дозволяє двом членам екіпажу виконувати свою місію у закритому захищеному транспортному засобі за допомоги технології «прозорої кабіни» із доповненою реальністю, що дозволяє спостерігати обстановку на полі бою на 360 градусів у реальному часі.
Передові системи, що засновані на можливостях штучного інтелекту, забезпечують роботу всіх систем озброєння та активного захисту, одночасне виявлення і знищення кількох цілей, обмін інформацією, автономне керування машиною та моніторингу її стану.
IAI представила платформу, засновану на існуючих автономних та роботизованих системах, що вже широко використовуються в Ізраїлі та у світі. Система поєднує панорамний дисплей, окремі екрани та систему управління, схожу на ігрову консоль або джойстик Xbox.
Автономними можливостями бойової машині керує центральна система, яка об'єднує різні компоненти та допомагає людині-оператору обробляти інформацію зосереджуючи увагу на критичних загрозах та прийнятті важливих рішень у режимі реального часу. Платформа, що також базується на технології ШІ дозволяє ефективно виявляти цілі та керувати системою озброєння, а також здійснювати автономне водіння у різних умовах місцевості.
Одночасно із зусиллями зазначених трьох компаній, Управління оборонних досліджень та розробок Міністерства оборони здійснює комплексні розробки інших допоміжних технологій, які не були відображені у поточній презентації: гібридні двигуни, кіберзахист, активний камуфляж, багатофункціональний радар, система ідентифікації тощо. Технології, які досягли прогресу, вже частково інтегруються у бойові машини (танки, БТРи), що перебувають у виробництві та на стадії розробки.