Попри результати випробувань трьох різних бронежилетів та відгуки військових, Міноборони навесні цього року оприлюднило ТУ, які підходять лише одному виробнику – НВП «Темп-3000».
Про це дописом у facebook повідомив експерт зі спорядження та виживання Ігор Молодан (Резніченко), а віднедавна – начальник об'єднаного центру цивільно-військового співробітництва штабу ООС, далі пряма мова:
“ Передісторія подій, пов'язаних з кримінальними справами, обшуками розробників МОУ та виробників.
Восени 2018 року на базі 95 бригади ДШВ завершилися військово-дослідні випробування трьох різних моделей бронежилетів. У порівняльному тесті брали участь нові моделі модульних бронежилетів від:
1. Темп-3000
2. Харківський завод засобів індивідуального захисту (RAROG™)
3. MATE&trade та БалістикаВсі моделі по 25 комплектів випробовувалися послідовно в одному підрозділі на протязі 3 місяців (1 місяць - 1 модель).
Зазначу, що виробники вклали колосальну кількість праці і грошових ресурсів. Два альтернативних виробника, які до цього не брали участь в поставках для ЗСУ, повірили військовим в особі керівника ГУ РСМЗ ЗСУ. Повірив і я ... тому підійшов до питання випробувань гранично відповідально.
Випробування проводилися і завершилися своєчасно, військовими були надані всі акти і протоколи випробувань. В кінці було проведено анкетування та опитування, який в повному обсязі надано на відео без корекції (вибачте за якість звуку. Мій голос за кадром).
За словами самих військових та в їх анкетах переконливу перемогу здобула харківська модель модульного загальновійськового бронежилета! На другому місці - МАТЕ і Балістика. На третьому - Темп-3000.
Не дивлячись на аргументи десантників, а так само спільну роботу з розробниками по поліпшенню вироби на базі харківської моделі, Головним управлінням розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних Сил України навесні цього року на сайті МОУ була викладена технічна документація підходила тільки одному виробникові - ТЕМП 3000.
Попередньо, до публікації на сайті ТУ, начальник ГУ РСМЗ ЗСУ відсторонив від роботи всіх фігурантів цих розробок !!! П'ять ключових керівника речового управління були переведені в інші силові структури або звільнені, двоє - припинили роботу над технічною документацією.
Зауважимо, що Ukrainian Military Pages писали про випробування оновлених та нових моделей бронежилетів від НВП «Темп-3000», RAROG™, «Балістики» та MATE™, а також порівняльні випробування шоломів «TOR» і «TOR-D» від UaRms™ та «Каска-1М» НВП «Темп-3000».
Також ми писали й про оголошені закупівлі на початку 2019 року, коли попри всі випробування ЗСУ вирішило закупити 20000 бронежилетів «Корсар», і приблизно стільки ж шоломів «Каска-1М», які виробляються НВП «Темп-3000».
Причому, можна сказати, на підтвердження слів Ігора Молодана, цю публікацію Ukrainian Military Pages прокоментував представник компанії «Балістика» Олександр Довгий, який написав наступне, а також надав посилання на відео:
“ 4 - 200х і 8 - 300х і це лише один епізод під Жолобком 23 серпня 2018 року.
А вже в 2019 році не дивлячись на фінальну стадію запровадження нового бронежилету розробленого Головним управлінням розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ, Тил дав заявку на старі моделі бронежилетів та шоломів.
“ План закупівель закритий документ, формує його Тил (судячи з того, що його досі немає на сайті МОУ). Нам як членам робочої групи з розробки бронезахисту доводили його на нарадах кінця 2018 початку 2019 року. Щодо уражень, нехай цим займаються органи, окрім самих жилетів треба співставляти місця уражень на тілі та якщо є можливість вийняти з тіла засоби ураження. Тут більше не питання до застарілих жилетів, а чому їх продовжують закупати, якщо вже є альтернатива, з більшою площею та вищого класу.
Також, нагадаємо, що раніше про недобросовісну конкуренцію у сфері держзакупівель шоломів з боку НВП «Темп-3000», повідомляла інша українська компанія – UaRms™ (КМ «ДІСТІ»).
Читати також: Відкритий лист НВП «Темп-3000 до Державного бюро розслідувань щодо начебто «неякісних» бронежилетів
Читати також: Якість бронежилетів ЗСУ від «Темп-3000» підтверджено в акредитованій лабораторії (ВІДЕО)