Дослідно-конструкторська робота «Щит» передбачає переоснащення танків Т-64, Т-72 і Т-80 силових структур України новим динамічним захистом — відповідно «Щит-64, Щит-42 і Щит-64». Це розробки на основі комплексу «Ніж», але з рядом змінених характеристик.
Про це, в інтерв'ю інформаційному агентству «Оборонно-промисловий кур'єр», заявив директор Державного підприємства «Базовий центр критичних технологій «Мікротек» Сергій Швидкий.
— Наші фахівці працювали в зоні бойових дій на сході країни — вивчали реальне бойове застосування динамічного захисту, — повідомив Швидкий. — На основі цих досліджень з'явилися зовсім нові концепції захисту бронетехніки. Спільно з Харківським конструкторським бюро машинобудування ім. Морозова (ХКБМ), одна з цих концепцій вже реалізується Україною в одній зі східних країн.
За рахунок деяких доопрацювань один шар комплексу динамічного захисту «Ніж» відхиляє бронебійно-підкаліберні снаряди виробництва країн НАТО (при критичних кутах зустрічі). Снаряд робить каверну, і йде у рикошет.
У 2016 році проводилися випробування наших нових комплексів ДЗ в присутності іноземних замовників, представників ЦНДІ ОВТ, ДВТП МОУ та головного бронетанкового управління ЗСУ. Протягом двох тижнів макети всіх проекцій машини з динамічним захистом піддавалися різним випробуванням, від вібрації, дії високих і низьких температур та ураження напалмом, до обстрілів з різних типів озброєння.
На основі концепцій, що народилися після цих випробувань з'явилася дослідно-конструкторська робота «Щит». Вона передбачає оснащення танків Т-80, Т-72 і Т-64 нашим новим динамічним захистом — відповідно, «Щит-80, Щит-72 та Щит-64». Це розробки на основі комплексу «Ніж», але з рядом змінених характеристик.
Розвиток ДЗ «Ніж» призвів до того, що цей комплекс, який в 3 рази легше нашого комплексу ДЗ «Дуплет», вже практично не поступається йому за характеристикам. Таким чином, всі типи танків, які перебувають у нас на озброєнні, будуть переоснащуватися цими новими комплексами. Ними вже оснащуються модернізовані танки Т-72АМТ, демонстраційний зразок яких був представлений Київським бронетанкових заводом в серпні 2017-го.
Сергій Швидкий також повідомив агентству «Оборонно-промисловий кур'єр», що комплекси активного захисту «Заслон» і «Шершень» знаходяться на завершальній стадії запуску в серійне виробництво на потужностях державного підприємства «Машинобудівна фірма «Артем», де зараз налаштовується технологічна лінія.
— Там будуть збирати модулі, у той час як вся електроніка — радіолокаційний датчик тощо, — збирається на виробництві «Міркотека». Таким чином, ми співпрацюємо з «Укроборонпромом» в якості генерального розробника, у нас ліцензійний договір, ми ведемо технічне супроводження, отримуємо роялті. Восени 2017-го року, під час виставки «Зброя та безпека 2017», був підписаний перший експортний контракт з турецькою фірмою Aselsan. Турецький ринок зараз відкриває для нас великі перспективи, в силу складних політичних відносин Анкари як з ЄС і США, так і з РФ, яка не постачає Туреччини свої комплекси, — повідомив агентству Швидкий.
— Нові модулі можна встановлювати на всю машину у кількості шести штук, на відміну від колишнього варіанта, коли йшов один модуль на один борт — танк або БМП. Раніше була проблема одночасного спрацьовування декількох модулів, яка тепер усунена. Новий комплекс активного захисту універсальний, підходить як для танків, так і для легкої бронетехніки. Змінюється тільки активний заряд, який слабше для легкої техніці, щоб уникнути пошкодження самого борта. Також запроваджено нову радіолокаційну система виявлення, яка не конфліктує з іншими локаторами. Все це входить у комплекси, які будуть поставлятися за контрактами в Туреччину, в рамках модернізації танка М60-А3 Sabra. Перші поставки намічені на кінець березня-початок квітня, - підвів підсумок директор ДП «БЦКТ «МІКРОТЕК».
Читати також: Захист силових установок танків від ураження з верхньої півсфери
Читати новини від Ukrainian Military Pages у Telegram