Екіпажам бойових машин потрібні не лише бойові костюми з вогнетривкими властивостями, а й костюми для експлуатації, обслуговування та ремонту озброєння та військової техніки під час повсякденної діяльності з відповідними якостями тканини.
Наказом Міністерства оборони України №232 від 29.04.2016 року встановлено норму №10 «Забезпечення спецодягом військовослужбовців екіпажів бойових машин і військовослужбовців ремонтних частин Збройних Сил України». Відповідно до вищезазначеної норми військовослужбовцям до видачі належить костюм спеціальний, для використання в ході повсякденної діяльності та під час занять, навчань, обслуговування та ремонту озброєння та військової техніки.
На початку роботи з розроблення даного костюму фахівцями управління розвитку речового майна Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ було проведено вивчення існуючих аналогів костюмів спеціальних, вивчено побажання військовослужбовців – безпосередніх користувачів, серед яких герой України Евгений Межевикин.
Потім проведено зустрічі з виробниками легкої промисловості щодо виготовлення декількох костюмів з метою вивчення їх ергономічних характеристик, обрано відповідний якісний матеріал для пошиття. Обраний матеріал має нафто-, оливо-, водовідштовхувальні властивості, в структурі тканини – антистатична нитка. Має добрі показники повітропроникності, та в той же час має високі показники розривних навантажень.
Костюм вільного крою з капюшоном. В конструкції костюму передбачена евакуаційна петля для швидкої евакуації поранених військовослужбовців з бойових машин. Костюм має комір-стійку, дві нарукавні та дві нагрудні кишені, а також кишені, що розташовані на передній площині брюк для розміщення магазинів до зброї або відповідного інструменту.
Для комфорту військовослужбовців передбачено передню застібку-блискавку з двома бігунками та задній клапан з посилюючою накладкою для справляння фізіологічних потреб. Кольорова гамма тканини костюму – чорний, темна олива та койот.
Військові (дослідні) випробування костюму спеціального для військовослужбовців екіпажів бойових машин і військовослужбовців ремонтних частин Збройних Сил України плануються найближчим часом.
Терміни проведення випробувань – два-три місяці. Після проведення випробувань, буде проведена відповідна робота щодо виявлених зауважень та їх усунення, і костюм буде закуповуватись для потреб Збройних Сил України.
Читати новини від Ukrainian Military Pages у Telegram
Використані джерела:
ГУ РСМЗ ЗСУ