Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак під час робочої поїздки на Львівщину відкрив 25-й навчальний центр Військової служби правопорядку у ЗС України.
В заходах взяли участь представники армій країн, фахівці яких беруть участь у формуванні Військової поліції України: Канади, Литви, Польщі, Данії, Великої Британії, Грузії, Чехії.
— Зі зброєю в руках ви стали на захист нашої країни і зупинили ворога, який вторгся на нашу територію попри всі міжнародні закони і домовленості. На Військову службу правопорядку було покладено надзвичайно важке завдання, пов’язане з контролем за виконанням законності і правопорядку військовослужбовцями ЗС України, супроводженням і забезпеченням пересування військ до лінії зіткнення і в районі проведення АТО, охорона і оборона важливих об’єктів та інші завдання, з якими ВСП справляється на відмінно, — наголосив у своєму вітальному слові глава оборонного відомства.
Під час церемонії відкриття генерал армії України Степан Полторак вручив військовослужбовцям Військової служби правопорядку, представникам та інструкторам від ЗС Канади відомчі відзнаки та нагороди.
— Я поставив задачу керівнику ВСП щодо підготовки Концепції розвитку цього Навчального Центру і планування бюджету на наступний рік. При плануванні бюджету на наступний рік потрібно все врахувати таким чином, щоб виділити фінансовий ресурс для того, щоб тут створили перспективи розвитку навчально-матеріальної бази центру. Для того щоб, на базі центру, інструктори з інших країн світу не тільки готували наших військовослужбовців, але й навчалися. Адже в нас є дуже серйозний досвід виконання бойових завдань в районі проведення Антитерористичної операції, — підкреслив Міністр оборони України.
Додамо, що «пілотні» курси із підготовки українських бійців ВСП за стандартами НАТО проводились у Львові ще з минулого року. А від початку 2017 року на базі Тимчасового навчального центру було організовано та проведено три курси підготовки військовослужбовців-правоохоронців. А саме: два курси підготовки українських інструкторів за програмою «Застосування сили» та курс підготовки українських інструкторів «Охорона VIP осіб».
Курс «Застосування сили» проводився під керівництвом інструкторів з Канади. Навчальна програма розрахована на понад 100 годин навчального часу. Упродовж курсу «Застосування сили» слухачі ознайомлюються із аспектами канадського досвіду моделі застосування сили в залежності від поведінки об’єкта. Заняття за інтенсивною методикою поділяються на теоретичну та практичну складову. Основна увага приділяється алгоритму дій представників військової поліції під час виконання функціональних обов’язків, особливо в ході оперативних заходів, та питанням самозахисту.
Використані джерела:
galinfo.com.ua