Сьогодні, 15 травня, у 169 навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України (смт Десна Чернігівської області) відбулася урочиста церемонія відкриття 205-го навчального центру тактичної медицини Збройних Сил України.
Як заявляють представники Міністерства оборони України, новостворений навчальний центр першим в Україні навчатиме військових медичних фахівців надавати домедичну допомогу пораненим і хворим бійцям за принципами та стандартами НАТО.
Але при цьому сама презентація чомусь відбулась на підлозі спального приміщення звичайної казарми, де були продемонстровані сучасні навчальні засоби.
Перший експериментальний навчальний курс для здобуття кваліфікації «бойовий медик» розпочнеться наприкінці цієї весни в Десні на базі 169-го Навчального центру Сухопутних військ і триватиме 16 тижнів, з яких більша частина буде присвячена практичним заняттям.
Курсантами стануть військовослужбовці ЗС України, які вже мають бойовий досвід. Усі бажаючі після завершення курсу зможуть лишитися в Центрі тактичної медицини на посадах інструкторів. До кінця поточного року Центр планує випустити понад 200 «бойових медиків», яких підготовлено за новою програмою.
Інструктори курсу пройшли 16-тижневий курс на базі такого в американській армії для «бойового медика» (68W) у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки (МЦМБ), с.Старичі. На 30 курсантів у Навчальному центрі припадає 5 інструкторів, що дозволяє при відпрацюванні практичних навичок приділяти увагу кожному та контролювати процес засвоєння інформації.
— Створення Навчального центру тактичної медицини стало можливим завдяки спільним зусиллям Проектного офісу реформ МО України, Міністерства оборони, Генерального штабу, Міністерства охорони здоров’я, широкій міжнародній підтримці від США, Канади та Великої Британії, а також наполегливої праці майбутніх інструкторів, — повідомив заступник начальника організаційно-планового відділу Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України полковник медичної служби Сергій Халік.
Читати також: Стратегічний бюлетень 2016: система логістики і система медичного забезпечення
Розробкою кваліфікаційних стандартів Центру сумісно з Проектним офісом реформ Міністерства оборони України, групою майбутніх інструкторів та іноземними експертами займались спеціалісти з Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, Української військово-медичної академії, Центрального військово-медичного управління Збройних Сил України та Міністерства охорони здоров’я України.