Десантна парашутна система Dedal призначена для виконання навчально-тренувальних, бойових та інших видів стрибків з парашутом окремими особами або групами з повним штатним озброєнням і спорядженням парашутистів-десантників усіх спеціальностей з військово-транспортних літаків і вертольотів.
Польська парашутна система AD-95 є аналогом систем радянського виробництва Д-1-5У та Д-6, які перебувають на озброєнні ЗС України. Парашутна система може використовуватися для базової повітрянодесантної підготовки, професійних тренувань та бойової підготовки.
Максимальна висота застосування десантної парашутної системи – 8 кілометрів, площа куполу – 83 квадратних метри, мінімальна висота десантування – 120 метрів, вертикальна швидкість зниження парашутиста – не більше 5 метрів на секунду.
У 2016 році, фахівці Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України провели випробування парашутної системи польського виробництва Dedal, яка призначена для виконання навчально-тренувальних і бойових стрибків з парашутом. До випробувань залучали десантну парашутну систему AD-95, запасну систему AZ-95 та вантажні парашутні ремені UZO-100 польського виробника.
Випробування обладнання проводились на базі авіаційної бригади та 37-го загальновійськового полігону Високомобільних десантних військ, було здійснено більше ста експериментальних стрибків. Стрибки здійснювали фахівці Державного науково-випробувального центру та Високомобільних десантних військ, які мають великий досвід проведення десантування.
За результатами випробувань парашутні системи Dedal були рекомендовані до прийняття на озброєння української армії.
— Парашутні системи AD-95 нові і їх можна буде використовувати ще певний час в багатьох випадках, завдяки збільшеному корисному навантаженню, наближеному до стандартів НАТО, – запевнив начальник відділу-старший парашутист-випробувач ДНВЦ Ігор Сила.
Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України