29 січня на Арсенальній площі столиці військові реконструктори відтворили протистояння між більшовиками та силами Української Народної республіки, що сталося у січні 1918 року.
Тоді сили більшовиків намагалися здійснити переворот і усунути від влади керівництво УНР - Центральну Раду.
Зіткнення відбулися у різних районах Києва, але епіцентром бойових дій став район заводу "Арсенал".
Більшовикам протистояли лояльні Центральній Раді підрозділи "Січових стрільців", "Вільного козацтва" та кількох інших формувань.
Паралельно з півночі йшов наступ на Київ кількатисячного більшовицького війська Михайла Муравйова. Його намагалися затримати українські бійці під Крутами.
Бої біля заводу "Арсенал" тривали кілька днів.
У підсумку повстання більшовиків придушили, кілька сотень його учасників загинули. Однак воно прискорило втрату влади Центральною Радою.
29 січня 2017 року біля станції метро "Арсенальна" військово-історичний клуб "Повстанець" організував реконструкцію тих подій. Учасники були одягнені в однострої бійців УНР та більшовиків й мали при собі гармату початку ХХ ст.
Організатори також кажуть, що використовували справжню зброю часів визвольних змагань, яку перед цим перевірили правоохоронці для того, щоб уникнути нещасних випадків - стріляли холостими набоями.
За "штурмом" "Арсеналу" спостерігали кілька тисяч глядачів.
Довідка:
Повстання на заводі "Арсенал" – збройний заколот, організований Київським комітетом більшовицької партії проти Центральної Ради 16–22 січня (29 січня–4 лютого) 1918 року. Повстання охопило крім Печерська також Деміївку, Шулявку та Поділ.
Силами куреня Січових стрільців, Гайдамацького коша Слобідської України та 1-го кінно-гайдамацького полку ім. Костя Гордієнка повстання було придушене. Однак заколот відтягнув на себе чимало українських сил, що прискорило падіння Києва перед наступом військ радянської Росії.
Використані джерела:
www.bbc.com
www.istpravda.com.ua