Польський морський ракетний підрозділ завершив спільні навчання з ВМС Королівства Норвегія з бойовими стрільбами крилатими ракетами NSM (eng. Naval Strike Missile).
А вранці 08 червня ц.р., як повідомляє Defense Express, на аеродромі 43-ї бази морської авіації приземлився транспортний літак Ан-124 «Руслан» авіакомпанії «Авіалінії Антонова», що перевозив польських моряків разом зі зброєю та майном.
Навчання, що проходили на півночі Норвегії, в околиці острову Андойя, були першим міжнародним заходом з використанням керованих крилатих ракет NSM, під час яких вражалися як надводні, так і наземні цілі. Цілями для ракет NSM були виведені зі складу флоту і пристосовані до телеметричних стрільб старі норвезькі фрегати. На них, з огляду на відсутність енергетичних пристроїв встановлено спеціальні контейнери, що здійснюють підігрів кораблів зсередини, таким чином, щоб кораблі імітували реальні цілі.
Навчання у Норвегії – це не лише стрільби, але й логістична операція і забезпечення бойових дій. Транспортування військових і обладнання морського ракетного підрозділу організовано з використанням морського варіанту (корабель ORP «Kontradmirał X. Czernicki”) та повітряного (транспортні літаки ВПС РП C-295 i C-130, а також український транспортний літак Ан-124 «Руслан»). До складу польського контингенту входили 90 військових моряків, машини управління дивізіону і батареєю, а також пускова установка ракет. Керував навчанням командир морського ракетного підрозділу командор Роман Бубель.
Виконання вогневої задачі на полігоні біля острову Андойя мало на меті перевірити на практиці бойові можливості протикорабельного комплексу NSM на великих відстанях, а також спільні дії усіх розрахунків і командування при практичному використанні ракетної зброї разом з норвезькими союзниками. Спільне навчання також стало вдалою можливістю бойової підготовки для екіпажу патрульно-розвідувального літака Ан-128 Bryza 1R з 44-ї бази морської авіації у Семіровичах, які передавали дані про цілі польським морським ракетникам. Забезпечення стрільб на полігоні, розташованому поблизу торгівельних шляхів забезпечував корабель управління ВМС Польщі ORP «Kontradmirał Xawery Czernicki» зі складу 8-ї Флотилії Берегової Оборони із Свіноуйсця.
Ан-124 «Руслан» є чотирьохмоторним реактивним стратегічним транспортним літаком. Це друга за розмірами транспортна машина у світі (після української ж «Мрії»-прим перекладача). Він важить 175 тон, розмах крил свладає 73,3 м, довжина – 69 м, висота - 21 м. Швидкість у повітрі – 850 км/год.
Довідка:
Ан-124 «Руслан» (кодова назва по класифікації НАТО – «Condor») – український літак, що є найбільшим серійним вантажним літаком у світі, а до появи Ан-225 «Мрія» був найбільшим літаком.
Ан-124 «Руслан» важить 175 тон, розмах крил складає 73,3 м, довжина – 69 м, висота - 21 м. Швидкість у повітрі – 850 км/год.
Маючи вантажопідйомність і дальність польоту в 2-3 рази більше ніж Ан-22 чи Іл-76, «Руслан» витрачає палива на 1 тонно-кілометр в 2,5-3 рази менше. Дальність польоту Ан-124 з максимальним навантаженням 120 тонн становить 5600 км, а з навантаженням 40 т — 11 000 км, і за цим показником він переважає американський важкий транспортний літак C-5B Galaxy.
Використані фото прес-служби 3 флотилії кораблів ВМС Польщі