Ан-178 продовжує програму випробувань

an-178 фото: Суботковський/ДП «Антонов»

Новий транспортний літак Ан-178 успішно завершив важливу частину сертифікаційних випробувань - серію польотів на великих кутах атаки. Літак виводився на режими звалювання на різних висотах, при різних положеннях елементів механізації крила і шасі.

Обробка та аналіз отриманих в ході випробувань результатів, виконаний фахівцями ДП «Антонов», показує, що досягнуті під час випробувань максимальні коефіцієнти підйомної сили відповідають розрахунковим.

Практично у всіх конфігураціях літак має чітко розрізняємі природні ознаки наближення до звалювання. Поведінка літака на кутах атаки, відповідних звалюванню, і при виведенні зі звалювання відповідає вимогам норм.

Раніше, в рамках програми наземних випробувань, були проведені тестові операції по завантаженню-розвантаженню легкої колісної самохідної техніки. Дослідження проводилися з використанням трьох армійських позашляховиків HMMWV (High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle) М1097А2.

Підтверджено заявлені можливості літака по заїзду-виїзду, розміщення і швартування транспортного засобу у вантажній кабіні літака.

Ан-178 завантаження HMMWV M1097A2фото © В.Миронюк/ДП «Антонов»

«Проведення сертифікаційних випробувань Ан-178- одна з першочергових задач для нашого підприємства. На «Серійному заводі «Антонов» розпочато роботу по розгортанню виробництва Ан-178», - зазначає президент ДП «Антонов» Олександр Коцюба.

Унікальна особливість літака Ан-178 - можливість перевезення практично всіх існуючих у світі типів пакетованих вантажів (в контейнерах і на піддонах), включаючи великогабаритні контейнери 1С (морський контейнер) з поперечними габаритами 2.44х2.44 м, що робить його дуже ефективним транспортним засобом для логістичної підтримки як в комерційній експлуатації, так і для застосування в умовах надзвичайних ситуацій.

Ан-178 за складом планера і бортового обладнання на 50-60% уніфікований з пасажирськими Ан-148 і Ан-158. Маршові двигуни Д436-148ФМ, встановлені на Ан-178, є подальшим розвитком силової установки, що використовується на Ан-148 і Ан-158. Така уніфікація, крім зменшення технічних ризиків, дозволила в кілька разів знизити загальну вартість розробки і сертифікації літака.

Система підтримки Ан-178 в експлуатації, всі процедури технічного, гарантійного та післягарантійного обслуговування і ремонту цього літака повністю уніфіковані з існуючими літаками сімейства. Це також дає суттєву економію коштів і знижує вартість володіння літаком.

Ще однією важливою складовою, яка впливає на ринкову привабливість Ан-158, є фактична наявність тренажера для підготовки льотних екіпажів. Цей тренажер створюється шляхом доопрацювання програмного забезпечення вже існуючого тренажера КТС-148/158 класу «D» для Ан-148 і Ан-158, зокрема, обліку в ньому всіх особливостей пілотування і використання рампового транспортного літака.

Як представник уже відомого в світі сімейства регіональних літаків, Ан-178, в свою чергу, також розглядається як базова платформа для створення широкого спектра модифікацій цивільного і військового призначення.

Цей розвиток можливий не тільки в напрямку створення функціонально різних варіантів і модифікацій, а й шляхом установки на нього агрегатів, систем і устаткування альтернативних розробників. Це дозволяє розширити потенційний ринок машини і максимально адаптувати її до специфічних вимог замовників.



Використані джерела:
AN-NEWS 5' 2016