
L-39M1 «Альбатрос» бортовий номер 107 «синій»
299-ї бригади тактичної авіації Повітряних Сил ЗС України
Процес формування Військово-Морських Сил України впевнено можна назвати одним з найважчих випробувань країни на шляху формування Збройних Сил.
Бойові дії влітку 2014 на Донбасі вимагали від порівняно невеликих Повітряних Сил України практично повної напруги сил. У бій були кинуті навіть найбільш потужні і «просунуті» ударні машини як бомбардувальник Су-24М.
Характер протистояння на Донбасі (принаймні, на початковому етапі навесні - влітку 2014 роки) дозволяє вести мову про контртерористичний характер операції українських збройних сил.
Як показали події на Донбасі ствольна артилерія продовжує залишатися важливим елементом ведення бойових дій. Тому варто зупинитися на огляді застосування окремих зразків у складі української армії. Почнемо з одного з найпотужніших – 152-мм гаубиці 2А65 «Мста-Б».
Прийнятий на озброєння ВПС СРСР винищувач Су-27 на той момент був одним з кращих у своєму класі в світі. Ці машини стали масово поступати до полків ППО, тому після розпаду СРСР більша їх частина залишилася в Росії.
Сили спеціальних операцій — це щось із героїчних бойовиків про непереможний американський спецназ. Мабуть, так думає більшість обивателів. Насправді свої ССО існують та успішно діють і в Україні.
Участь української авіації в ході антитерористичної операції на Донбасі на сьогоднішній день обмежена квітнем - серпнем 2014 року.
Сто шоломів Gentex HGU-68/P для українських бойових пілотів Повітряних Сил доставили сьогодні американські національні гвардійці з Каліфорнії, тепер в Україні 200 таких шоломів.
Війна на Донбасі навесні 2014-го носила всі ознаки антитерористичної операції. Противник української армії мав тільки легку стрілецьку зброю, практично повністю була відсутня бронетехніка (кілька захоплених БМД десантників «не робили погоди», так як терористи не мали достатньої кількості боєприпасів).
Згідно з держоборонзамовленням на 2015 рік, цього року Міноборони України уклало 104 контракти й додаткові угоди з держпідприємствами на загальну суму близько 5 млрд гривень.
В історію війни на Донбасі події 26 травня 2014 року в аеропорту Донецька увійшли як одна з перших перемог української армії, здобута завдяки злагодженості та координації зусиль різних родів військ.
За півтора року бойових дій на Донбасі практично ні в кого не виникає сумнівів, що без підтримки бойовиків з боку Російської Федерації не обійшлося.
Гелікоптери Збройних Сил України із прикордонними нарядами на борту з грудня почнуть моніторингові польоти вздовж лінії державного кордону.
ДП «Миколаївський бронетанковий завод» ДК «Укроборонпром», поставив Збройним Силам України нову партію броньованих розвідувальних дозорних машин БРДМ-2.